Бел-Уметнички Производи H36904-0000 Sterileware Лажичка, 125 mL Капацитет, 8-11/16 Должина, Бела (Пакување од 100)

Бел-Уметнички Производи H36904-0000 Sterileware Лажичка, 125 mL Капацитет, 8-11/16 Должина, Бела (Пакување од 100)

Това е достапна
DEN 3516.00
Количината на стоката:

Останува вертикална кога спакувани или неотпакувани за употреба како мерење брод.Има подолг рачка за да се задржи рака далеку од примерокот.Високо влијание, одделение стиропор.Sterilized од Гама Зрачењето.Печат за прецизно следење.Наука ware бела стерилна опрема топки се совршен облик и големина за земање на примероци, особено од широк-устата контејнери.Тоа е сад од 2.5 cm L x 8.9 cm W x 4.4 см Х., Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата