Нерѓосувачки Челик Рака Фалсификувани Кујнски Нож Одговараат, 3-парче Кујнски Нож го Поставите Професија Boning Нож Готвач е Нож Доаѓа Со Кожа со Заштитен Капак

Нерѓосувачки Челик Рака Фалсификувани Кујнски Нож Одговараат, 3-парче Кујнски Нож го Поставите Професија Boning Нож Готвач е Нож

Това е достапна
DEN 571.20
Количината на стоката:

▶【Висок квалитет】Професионални deboning нож готвач е нож три-парче нож го поставите Рачно кован Доаѓа со кожа со заштитен капак, корозија и промена на бојата.дршката и сечилото се интегрирани без лемење, која е цврст и издржлив за да се елиминира скршени се справи. ▶【Ергономски се справи со】Пилешки крила Цврсто дрво се справи со Бакар помине арматура, која може да ви обезбеди со стабилност и контрола, безбедна и сигурна работа.На ергономски облик постигне соодветна рамнотежа помеѓу дршката и тенок нож, на тој начин се обезбедува удобност на движењето. ▶【Остри Ножот】На ножеви се рака-полиран и секој од нив е многу остар, да се постигне максимална острината и работ на задржување, обезбедување точни режење во секое време. ▶【Флексибилност】 Овој професионален Готвач, е нож,е класифициран како професионална мулти-функција кујнски нож.Оваа остар нож лесно може да се справи со вашата дневна кујна задачи, како што се сечкање, dicing, dicing, и сечкање зеленчук, овошје, месо и сирење. ▶【Како Да се Одржи】ве молиме да обрнете внимание за чистење на нож, и кисели или алкални материи не може да остане на сечилото за подолг период.Како нож ќе бидат избришани по суви средства за чистење.Производот Категорија : Готвач Нож Boning нож set Material : Нерѓосувачки steel Weight : 142—164 GThickness : 2.5 ММ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата