Кралската Дизајни 5 Црно/Античкиот Злато Шарени Лустерот Светилка Сенка, Сет од 6, 3 x 5 x 4.5 (CS-608AGL/BR-6)

Кралската Дизајни 5 Црно/Античкиот Злато Шарени Лустерот Светилка Сенка, Сет од 6, 3 x 5 x 4.5 (CS-608AGL/BR-6)

Това е достапна
DEN 2446.80
Количината на стоката:

Сенка Димензија : 3 x 5 x 4.5 (Врвот x Дното x Коса/Висина).Лустерот светилка сенка облик : тркалезна бел.Ткаенини : рака прилагодени свила-тип shantung ткаенина, премија off-бела softback обвивка.Клипот : карактеристики clip-за техник дизајниран да се вклопуваат во текот на candelabra сијалица база (повеќето Нијанси на располагање со двојно клип-на).предложи максимум wattage е 60-Вати candelabra сијалица.Рамка : тешки Одделение 1.5 mm рѓа отпорни метална Рамка.Подебели отколку типични стандард светилка Нијанси.Ова 5 инчен црна/античкиот злато шарени лустерот абажур е дел од кралската дизајни, Inc.Безвременски лустерот сенка собирање и е совршен за секој кој е во потрага по едноставен, но зачудувачки абажур.Кралската дизајни е во абажур бизнис од 1993 година со своите многубројни сенка линии кои се пример за тоа рачно изработени квалитет и вредност.Надворешен материјал : рака прилагодени свила-тип shantung (освен лен, mouton, burlap & faux остри кожа ткаенини) внатрешни работи ткаенини : off-бела Обвивка (црна, burlap & faux остри кожа ткаенини имаат злато Обвивка) техник : пламен clip (во странска валута) техник дизајниран да се вклопуваат во текот на candelabra сијалица база. (Повеќето clip-за lampshades се дизајнирани со двојно клип).предложи максимум wattage е 60-вати candelabra сијалица.Трим : врвот и на дното уреденост (еднокреветни или двокреветни) со вертикална цевки рамка : месинг рамка која е исто така рѓа отпорни сијалица : предложи максимум wattage е 60-вати candelabra сијалица (ние препорачуваме користење на dimmer switch) висина се мери со вертикална висина од врвот кон дното, не коса на сенката.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата