Fdit Уметност Боја Солидна Акварел Сликарство Комплет, Акварел Бои Сет, за Уметници Почетници

Fdit Уметност Боја Солидна Акварел Сликарство Комплет, Акварел Бои Сет, за Уметници Почетници

Това е достапна
DEN 791.76
Количината на стоката:

Тоа е добар избор за почетници на сликата.Содржи 36 бои на акварел бои, а акварел четка, фонтана пенкало и јаглерод насликани молив за да ги задоволат вашите сликарство потреби. 8 чист памук пулпа професионални акварел хартија, силна боја и мазна сликарство.Бојата на акварел боја е светла и полна, и боја нема да избледи лесно.Погоден за акварел сликарство или за вашата сопствена креација. 1. Содржи 36 бои на акварел бои, а акварел четка, фонтана пенкало и јаглерод насликани молив за да ги задоволат вашите сликарство потреби. 2. 8 чист памук пулпа професионални акварел хартија, силна боја и мазна слика 3. Бојата на акварел боја е светла и полна, и боја нема да избледи лесно. 4. Погоден за акварел сликарство или за свој создавање 5. Тоа е добар избор за почетници на сликата .

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand new
Material:
Solid watercolor
36 Color Watercolor Size:
Approx. 23 x 18.5cm / 9.1 x 7.3in
Carbon Painted Pencil Size:
Approx. 17.5cm / 6.9in
Watercolor Brush Size:
Approx. 15.5cm / 6.1in
Fountain Pen Size:
Approx. 15cm / 5.9in
White Watercolor Paint Size:
Approx. 6.5cm / 2.6in
Sponge Size:
Approx. 2.7 x 7cm / 1.1 x 2.8in
Watercolor Paper Size:
Approx. 13 x 21cm / 5.1 x 8.3in
  :
Package List:
1 x 36 Color Watercolor :
1 x Carbon Painted Pencil :
1 x Watercolor Brush :
1 x Fountain Pen :
1 x White Watercolor Paint :
2 x Sponge :
8 x Watercolor Paper :
  :
Instructions:
After the water is drowned with a watercolor brush, the paint is wetted, and when the pigment is opened, the painting can be created :

Слични производи во категоријата