Вкупна РНК Мини Комплет, Растенијата (300 Preps)

Вкупна РНК Мини Комплет, Растенијата (300 Preps)

Това е достапна
DEN 15912.00
Количината на стоката:

Прочисти вкупна РНК во рок од 15 минути!.Висок Принос : 5-30 ug на чиста РНК.Големина на примерок : до 100 mg (свежи растителни ткива), до 25 mg (сува растително ткиво).РНК стаклени влакна се вртат колони (жолта мембрана оптимизиран за вкупна РНК екстракција).Поединечно спакувана РНК се вртат колони и цевки за собирање, заверена RNase и DNase-слободни.Складирање : исуши на собна температура (15-25ºC) до 9 месеци.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата