Colore Премиум Уметност Моливи Пакет – 50 Избрани Молив во Собата за Боење Страници & Книги – Обоени, Акварел, Цртеж, Јаглен и Металик Боја Моливи за Студенти, Деца & Воз?

Colore Премиум Уметност Моливи Пакет – 50 Избрани Молив во Собата за Боење Страници & Книги – Обоени, Акварел, Цртеж, Јаглен и Металик

Това е достапна
DEN 695.76
Количината на стоката:

ГАРАНЦИЈА за квалитет - Сите Colore Бренд производи кои се опфатени со Без Проблеми Пари Назад & Задоволство Гаранција, се осигура дека ќе имаат голема купување искуство со нас.Пакет содржи колекција на примарните и секундарните бои со различна боја интензитет и пигментација.Сите Моливи се луксузно спакувани во флип-топ set & пластичен послужавник да се задржи моливи совршено организирана за лесно складирање или употреба на go!.Кликнете на ADD TO CARTbutton да се купи Colore Избрани Уметност Моливи пакет денес.Тоа е совршен за собирање на моливи за создавање на било визуелните уметнички концепт или изразување на платно.Земете еден за вашиот пораснале најдобар пријател за боење нивните омилени тајна градина боење книги.Одличен прилог на вашето тинејџерите уметност и занает колекција.Моливи се durably изграден со висок квалитет на дрво, што ги прави отпорни на судири.Секоја боја молив има мазна & крем текстура со силна дебели core гарантира висок квалитет резултати кога се користи.ДВОЈНО ЗАБАВА - Боење никогаш не може да биде повеќе да се забавуваат со овие боја се поставува за вашата години или постари деца со своите елегантни и природен дрвен изглед.Овој сет е погодна за основно или дури и колеџ студентите кои сакаат да се подготви.50 ИЗБРАНИ МОЛИВИ - Оваа Премија за Цртеж Сет се состои од 10 Обоени Моливи (Портокалова, Жолта, Розова, Сина, Зелена, Светло Зелена, Црвена, Виолетова, Кафена, Црна), 10 Акварел Моливи (Портокалова, Црвена, Црна, Виолетова, Розева боја, Светло Зелена, Зелена, Сина, Жолта, Кафеава), 10 Цртање Моливи (4 H,3 H,2 H,HB,Б,2 B,3Б,4Б,5 B,6 B), 10 Металик Боја, Молив (Златна, Зелена, Сина, Виолетова, Маслиново масло, Лаванда, Сребро, Индиго, Кафена, Црна) и 10 Јаглен Моливи (4 мека, 3 медиум, 3 тешко).Идеален за широк спектар на употреба, вклучувајќи; боење страници, учење виножито бои, идеја развој за користење, скицирање, цртање, дели, спојувањето, burnishing и многу повеќе.ВИСОК КВАЛИТЕТ - Секој молив места Висок Квалитет Јадра и обезбедува одлична боја меша резултати совршен за изразување на уметноста презентации.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата