CountryArtHouse Бела Киселина Слободни 8x10 Слика Рамка Мат со Розова Core Bevel Намали за 6x8 Слики - Одговара 8x10 Рамка - Пакување од 100 - со Кеси & Backings

CountryArtHouse Бела Киселина Слободни 8x10 Слика Рамка Мат со Розова Core Bevel Намали за 6x8 Слики - Одговара 8x10 Рамка - Пакување

Това е достапна
DEN 837.60
Количината на стоката:

100-Pack w/ Backings & Јасно Кеси.Ќе добиете 100 Индивидуални Душеци, Backings и Кеси.Киселина Слободни, Бела Core 4-Ply Душеци.Вкупната Големина 16" x 20" - Bevel Намали Отворање на Големината на 7.5" x 9.5" за 8" x 10" Фото.Поддршка и Јасна Кеси СЕ опфатени со оваа опција.Нашите Киселина-Слободен matboards се 4-ply и функција Бела Јадро.Со вкупна големина од 8" x 10", овие душеци се вклопуваат во 8" x 10" рамки.Секој мат е bevel намали за да се зголеми вашиот 6" x 8" фотографии.Вистинските мат отворање големина е 5.5" x 7.5" инчи, така што тоа може да безбедно и сигурно екранот на вашиот 6" x 8" фотографија, уметност, needlepoint, знак, итн.Вклучува подлога и кеси.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата