ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Лабораторија, Трајни Серпентина Кондензаторот,Отстранлив Мали Млазницата Заеднички,Формат Спирала Кондензацијата со 24/40 Заеднички 300мм Borosilicate С?

ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Лабораторија, Трајни Серпентина Кондензаторот,Отстранлив Мали Млазницата Заеднички,Формат Спирала Кондензацијата

Това е достапна
DEN 4760.16
Количината на стоката:

-лабораториска Опрема што се Користи Во Училиштата, Професионални Структури, И во Лаборатории.Сигурен Квалитет, Силни И Издржливи.ЕДНОСТАВЕН ДИЗАЈН EASY SETUPна кондензаторот е најстариот основните вода за ладење на кондензаторот,исто така, се нарекуваат "вода на кондензаторот",кој се состои од внатрешен права цевка опкружен со надворешниот јакна цевка,кул водни текови преку надворешниот јакна да кондензат пареа во внатрешната цевка,има подобро ладење перформанси од воздух кондензаторот.НАЈЧЕСТО се КОРИСТАТ кондензаторот најчесто се користи во дестилација апарат,исто така, во рефлукс процес и soxhlet екстракција може да се постави во вертикална и вертикален позиција како рефлукс кондензаторот и дестилација на кондензаторот.Како поврзувани стакло дел,тоа е обично се користи со круг дното колба,три начин дестилација адаптер,на полетување адаптер за да се соберат дестилација или рефлукс setup.DIMONSIONSТој е дизајниран со 24/40 стандард коси заеднички на врвот и на дното,и две стаклени црево connectionsconnecting на внатрешната цевка преку која coolant текови,долниот црево се користи за coolant влезот,а повисоките црево се користи за coolant штекер.со јакна должина на Е. Л. 300мм.ВИСОК КВАЛИТЕТ на-стакло кондензатори се сите направен од висок квалитет на boroslicate стакло,тешки ѕид дизајн,издржлива и еднократно.Забелешка : При Спроведување На Експериментите, Бидете Сигурни Да Се Обрне Внимание На Безбедноста.Ние, Исто Така, Имаат И Други Лабораториски Наука Производи.Ако Имате Потреба Од Тоа, Ве Молиме Контактирајте Со Нас!1. Сите Стакло Кондензатори се Направени од дебели одделение лабораторија Borosilicate 3.3 Стакло, со Дебел Ѕид Дизајн, Издржлива и Reusable2. Чистота, на Јасност, Набитост, Отпорност на Топлина и Термички Шок Отпор, Е Добра Лабораториска, Образование и Канцелариски Материјали, Обновливи Карактеристики Се Особено Погодни за Употреба во Училиштата и Другите Научни Истражувања Occasions3. Висок Капацитет Рефлукс,Отстранлив мали млазницата заеднички, Кондензаторот рефлукс со извиткани внатрешна цевка,Вода за Ладење Тече Низ Надворешната Цевка да Брзо Кондензација на Пареа во Внатрешниот Tube Material :Borosilicate Glass Model Број : Формат серпентина кондензаторот 24/40 , E. L. 300мм Боја : Clear[Гаранција] Ако Примите Штета, ве Молиме Контактирајте со Нас Веднаш.Ние Ќе Го Реши Тоа, Додека Ние Сме Задоволни.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата