Magictec 300 LED Завеса String Светлина, 8 Осветлување Режими Самовила Трепкане String Светла Свадба Партија Дом Градина Спалната соба Отворен и Затворен Ѕидни Декорации, Топло

Magictec 300 LED Завеса String Светлина, 8 Осветлување Режими Самовила Трепкане String Светла Свадба Партија Дом Градина Спалната

Това е достапна
DEN 398.16
Количината на стоката:

КВАЛИТЕТОТ НИКОГАШ НЕ Е КОМПРОМИТИРАН!Изградени со силна насоки на хоризонтална линија од 6.6 ft (200 cm) и вертикална led насоки имаат 9.8 ft (300cm) која е совршен за секој стандард прозорец завеса дома.Секое влакно има 30 парчиња секоја линија (300 парчиња.) со топло бела ѕвездена светла кои изгледаат одлично да висат од таванот на icicle осветлување.Безбедноста на прво место, направени со УЛ потврдија plug-in-трансформатор, на излез, и жица : 29 V кои е безбедно да било завеса светлина декорација.ЛЕСНО ЕДЕН ДОПИР КОНТРОЛЕР + 8 ОСВЕТЛУВАЊЕ ЈАЗЛИ : Едноставно како што е 1-2-3, едноставно притиснете го копчето и voilà!Изберете било која од начинот на кој сакав за различни настани и прилики, или сте во потрага по романтична атмосфера, весела вечер забава со пријателите и семејството, или само се потребни смиреност и релаксирачки амбиент во домот.На сите начини, да е комбинацијата, во бранови, секвенцијален, slogs , си поигруваше/flash, бавно исчезнат, трепкане/flash, и стабилна врска.ВНАТРЕШЕН ИЛИ НАДВОРЕШЕН ЅИД ВИСИ STRING СВЕТЛА : Ништо не е повеќе смирувачко кога знаете дека овој прозорец string светлина е водоотпорен (IP44) која е одлична за внатрешен или надворешен ѕид осветлување.Значењето својата заштитени од цврстите објекти кои се поголеми од 1mm и вода за јавните од сите правци.Изненадувачки корисно во многу начини!Истражуваат вашата имагинација и нека креативност искри, се користи како снегулка мотив, писмо мотив, животински мотив и многу повеќе.РАЗНОВРСНА LED STRING СВЕТЛА за ДЕКОРАЦИЈА : голем ѕид позадина светла за комерцијални, роденден, свадба, фестивал, валентин, годишнина, празници, и многу настани и одбележување на дом или канцеларија.Тоа може да се стави на многу начини; закачени на ѕидови, прозорци, врати, подови, тавани, Новогодишни елки, Океани на малку цвет трепкане, итн.Magectic НУЛА РИЗИК + ПОЛНО работно ЗАДОВОЛСТВО - Обидете се тоа и да го Сакам, или вашите пари назад!Без прашања праша!Купи со Доверба!Повеќенаменски завеса string светла се голем дар идеја!Доаѓа безбедно во силна и заштитени кутија која е подготвена да се заврши го прави совршен за подарок завиткување и подарок-давање.ДАЈТЕ МУ НА ВАШИОТ ОКОЛНИТЕ СОСЕМА НОВ ИЗГЛЕД!Таму е тешко било други економски и лесен начин на создавање на романтичен амбиент или осветлување вашата соба за посебни прилики од користење Magictec завеса string светлина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата