Shanrya Температура Контролер, Интелигентна Контрола на Температурата Со 5 Начини на Голем Екран Интелигентни Инкубација Опрема Пластика за Пилешко за Паторот(#1)

Shanrya Температура Контролер, Интелигентна Контрола на Температурата Со 5 Начини на Голем Екран Интелигентни Инкубација Опрема Пластика

Това е достапна
DEN 1065.60
Количината на стоката:

Прецизен Сензор на Влажност : Оваа температура контролер има долга употреба на времето и стабилен производ перформанси.Интелигентна Контрола на Температурата : На полн екран во боја дизајн усвојува нови microelectronics, нови компоненти, и microcomputer чипови да ги направи своите работни перформанси стабилна.Опсег на Примена : Ова инкубаторот, температура и влажност, контролорот е погодна за quail, goose, кокошка, патка, гулаби, итн. 5 Начини : Автоматски инкубација прилагодувања, custom settings, прирачник јајце вртење подесувања, рачно аларм порака, и фабрика реставрација функции.Дигитален Сензор на Температура : Оваа температура контролер има одлична температура собирање и широк температура мерен опсег.Функција : 1. Интелигентна Контрола на Температурата : На полн екран во боја дизајн усвојува нови microelectronics, нови компоненти, и microcomputer чипови да ги направи своите работни перформанси стабилна.2. 5 Начини : Автоматски инкубација прилагодувања, custom settings, прирачник јајце вртење подесувања, рачно аларм порака, и фабрика реставрација функции.3. Дигитален Сензор на Температура : Оваа температура контролер има одлична температура собирање и широк температура мерен опсег.4. Прецизен Сензор на Влажност : Оваа температура контролер има долга употреба на времето и стабилен производ performance5. Опсег на Примена : Ова инкубаторот, температура и влажност, контролорот е погодна за quail, goose, кокошка, патка, гулаби, итн.Како да го Користите : Детални икона function1. Работата настава : машината е веќе работи.2. Јајце вртење оддел : Десет барови на светлината укажуваат на јајце‑вртење на одбројување во форма на процент, што е пресметано на секоја минута.На пример, ако јајце вртење интервал е 90 минути, светлосен зрак ќе биде исклучена секоја 9 минути од врвот до дното.3. Температура на екранот : реално време се прикаже на внатрешна температура од кутијата.4. Влажност се прикаже : реално време се прикаже на влага во внатрешноста на cabinet5. Температурата поставување : Кога не е во поставување на државата .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата