ASICS Kid ' s GT-1000 9 ГШ Трчање

ASICS Kid ' s GT-1000 9 ГШ Трчање

Това е достапна
DEN 1175.28
Количината на стоката:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Синтетички-и-мрежа.Увезени.Гумен ѓон.Дише инженерните мрежа горниот.Ланче затворање за безбедна се вклопуваат со поместена јака и јазикот.Rearfoot Гел амортизирање систем користи силикони-базирани гел за одговорно шок апсорпција.Sp EVA врвот единствена и Flytefoam Lyte во петицата обезбеди лесен и трајни амортизирање.Duo Max за Поддршка на Системот користи dual-густина на материјалот во midfoot да се намали со текот на pronation.Тоа е создаден за да ги задржи нозете, удобно, благодарение на вклучувањето на contoured sockliner.Rearfoot ГЕЛ технологија обезбедува премија амортизирање и шок апсорпција да го намали притисокот стави на зглобовите, Нудат сигурен поддршка за мали нозе, ASICS на деца GT-1000 9 ГШ работи чевли е удобен стил, тоа е разноврсна за секојдневна облека.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата