Walthers ХО Скала 85' Општи Американски G85 Flatcar Приколка-Воз GTTX #300352

Walthers ХО Скала 85' Општи Американски G85 Flatcar Приколка-Воз GTTX 300352

Това е достапна
DEN 2138.40
Количината на стоката:

98300. ПРИКОЛКА ВОЗ Walthers Mainline 85' Општи Американски G85 Flatcar е врз основа на широко се користи автомобил изграден во 1960-тите од страна на Општи Американски.На прототипови постапува 40', 45' и 48' приколки и 20' и 40' контејнери од 1961 до 1980-тите.Автомобили се појави во патникот се состои во 1960-тите влечни препорачана приколки и контејнери, а некои биле користени за општи приколка-на-flatcar (TOFC) и сад-на-flatcar (COFC) услугата во доцните 2000-тите.Оваа ХО Скала модел е достапна во пет различни тело конфигурации како што е соодветно за секоја roadname и ера, со приколка hitches за piggyback TOFC или контејнер pedestals за COFC услуга како што е соодветно.85' Општи Американски G85 Flatcar доаѓа целосно пондерирана за голема претстава се вчитуваат или празна, карактеристики underbody детали со кочница опрема и е опремен со 70-тон ролери имајќи камиони, 33" се претвори-метални тркала и Прото МАКС(TM) метал зглоб couplers.Limited edition - едно време се кандидира на овие патот броеви Прототипови постапува приколки и контејнери од 1961 до средината на 1980-тите години - се користи за општа услуга вчитување во доцните 2000-тите Неколку различни големината на плочките со имиња за да одговара на прототип автомобили Опремени со Општи Американски (GATC) hitches во нагоре или надолу позиција или контејнер pedestals како што е соодветно Тешки умре-фрлија метал центар sill за одлични перформанси празни или натоварени Детални underbody со кочница опрема 70-Тон ролери имајќи камиони 33" се претвори метал wheelsets Прото MAX метал зглоб couplers Додадете повеќе реализам во минути со Scene Master приколки и контејнери (се продава одделно) ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Препорачана минимален радиус 24" СЛИКАТА ПРИКАЖАНА Е ЗАСТАПЕНОСТА.ВИСТИНСКИОТ ПАТ БРОЈ Е ВО ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : ГУШЕЊЕ ХАЗАРД - МАЛИ ДЕЛОВИ!НЕ СЕ НАМЕНЕТИ ЗА ДЕЦА ПОД 3.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата