ROMIRUS Замена на Делови Faceplate Предната Маска Плоча Врвот Случај Компатибилен за 3DS XL ЌЕ Љубов Плус Manaka Takane Ограничено Издание

ROMIRUS Замена на Делови Faceplate Предната Маска Плоча Врвот Случај Компатибилен за 3DS XL ЌЕ Љубов Плус Manaka Takane Ограничено

Това е достапна
DEN 286.80
Количината на стоката:

За 3 DS XL / 3 DSLL (Модел # СРН-001 Само).Оваа Резервни делови од оригиналниот производител.Го замени тоа Треба да се Уништат Вашата Конзола.Количината е ограничена и никогаш не се произведуваат повторно.Отстрани четири 4.3 mm завртки наоѓа под четири гумени парчиња со Филипс #00 шрафцигер главата. 1.Флип преку уред и да го затворите зглоб. 2.Позицијата на прстите на врвот на зглоб и да се поттикнат за статус надолу, со цел да им помогнам на капак далеку од зглоб.Тоа само се движи 2mm (1/8").Откако врвот случај е лабава и unclipped, да го отстраните.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата