10 Имајќи 6000-2RS 10x26x8 Запечатени Топката Лежишта VXB Бренд (Пакување од 10)

10 Имајќи 6000-2RS 10x26x8 Запечатени Топката Лежишта VXB Бренд (Пакување од 10)

Това е достапна
DEN 478.80
Количината на стоката:

Предмет : 6000-2 RS Топката Лежишта.Тип : Длабоко ритам топката лежишта.Затворачи : 2 Гумени Печати.Подмачкување : Само Подмачкано (Масти).Големина : 10 x 26 x 8 mm.Оваа 6000-2 RS 10x26x8-millimeter запечатени топката имајќи има длабоки ритам геометрија за високи брзини и поддршка на двете радијална и axial товари.Својот хром челичната конструкција го прави тоа, издржливи и отпорни на деформитет под тешките бремиња.Гумени печати на двете страни од имајќи го задржи лубрикант во загадувачи и надвор, и тоа доаѓа пре-подмачкани од производителот, така што без дополнителни подмачкување не е потребно.Ова длабоко-мило запечатени топката имајќи е за употреба во апликации кои вклучуваат во комбинација радијална и axial товари и потреба за високо работи точноста на високата ротациона брзина.Таквите апликации вклучуваат спојки, дискови, менувачи, компресори, пумпи, турбини, и печатење и текстилни машини, меѓу другите.Она што е во Box10 6000-2 RS 10x26x8-millimeter топката bearings Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата