DAOFARY Полимер Глина 50 Боја, Глина за Моделирање Комплет DIY Печка се Пече Глина со Sculpting Алатки, Прибор и Преносливо Чување Кутија, за Деца/Возрасни/Почетници

DAOFARY Полимер Глина 50 Боја, Глина за Моделирање Комплет DIY Печка се Пече Глина со Sculpting Алатки, Прибор и Преносливо Чување

Това е достапна
DEN 525.60
Количината на стоката:

Точното време на сушење зависи од дебелината на вашиот работи.Потоа печка се пече во 135℃ за 15-30 минути. 5 дрвени sculpting алатки;.Погодна за имагинација,креативност и интелектуалниот развој на децата.Се пече за 3-5 минути во еден момент, набљудување на печење детали и одлучувањето за тоа дали треба да се пече повторно.Ние ќе се реши за вас во рок од 24 часа.Времето за печење може да варира според глина дебелина и како општо правило овозможи 10-15 минути на 1/4 инчи (6mm) дебелина. Идеален DIY материјали, е погодна за развој на деца сеопфатна перцепција.Се вари метод (погоден за мали работи големина во 1/3 инчен). 50 бои полимер глина блокови;.Совршен подарок за Божиќ.Ќе Добиете : 50 бои полимер глина блокови; 1 преносни складирање кутија; 5 дрвени sculpting алатки; 1 возен pin и 9 видови на креативни додатоци, вклучени модел бази, hairpin носителот, ѕвона, earring куки, прстен сопствениците, телефонскиот синџир за снабдување, 9-игли, Т-игли. Идеален DIY материјали, е погодна за развој на деца сеопфатна перцепција. Изработени од Природни Материјали, не е лесно да се биде предизвикана од оксидација напукнување исчезнат.Внимателно се движат од рерна по печење и природните ладење.Кога користите печка за печење, за да ги зацврстуваат, ве молиме да го отстраните по глина се олади сосема.Тоа е Одлично за Имагинација, Креативност и Интелектуалниот Развој на Децата.Или тоа е подобро да се биде придружуван од страна на родителите/старателите додека детска игра.Ако било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт нашите корисници на услуги.Воздух за Сушење - Ако сте полимер глина почетник или за деца, ние укажуваат на тоа дека може да се обидете да се стави на вашата работи во вентилирани место и нека воздух за сушење.Косата Компресор Греење (Погоден за мали работи големина во 1-2 инчен).Високо-Квалитетни Материјали : DAOFARY 50 бои моделирање глина блокови се еко-пријателски, и испитување на стандарди за да се осигураат својата " совршен квалитет.Печка се Пече (Препорачуваме, фурна поставите температурата на 135℃ (275℉) и печете 10-15 минути).Печка се Пече - Кој е погоден за полимер глина професионални ентузијасти.Препорачуваме за над 3 годишна возраст децата, бидејќи тоа дојде со мали делови.За Публиката : Идеални за Почетници и Децата, за да се Направи Мали Украси, Модел Животни, Знаци итн.Место на фолија лист или керамичка плочка и во центарот на домаќинство рерна, претходно загреана до 135℃ (275℉) за 20 минути. 1 возен pin.Премногу висока температура или премногу долго време, и двете може да можат да горат или попуштат на глина. Се чувствуваат деликатна умерено, Не-токсични, Светли бои, Texture2. 1 преносни складирање кутија;.Печење треба да биде пополнет од страна на возрасните. Се чувствуваат деликатна умерено, Не-токсични, Светли бои, Текстура.Внимание : Препорачуваме за над 3 годишна возраст децата, бидејќи тоа дојде со мали делови. Изработени од Природни Материјали, не е лесно да се биде предизвикана од оксидација напукнување исчезнат.Ако тоа се уште се чувствува мека, ве молиме да се пече за неколку минути.Се Пече Метод : 1.Ако сте почетник, за фурна за печење, можете да изберете да се пече нив за 2-3times. 9 видови на креативни додатоци.Косата Компресор Греење (Костум за мали работи големина во 1-2 инчи) - Стави работите во хартиена кутија и форма затворен простор, и удар за 3-5 минути за да стане зацврстуваат.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата