G1/4 Дигитални Воздух Регулатор на Притисок, Воздушни Регулатор на Притисок, Дигитален Мерач на Притисок за Автомобилската Поправка Боја, Превозот, Изградба, Столар?

G1/4 Дигитални Воздух Регулатор на Притисок, Воздушни Регулатор на Притисок, Дигитален Мерач на Притисок за Автомобилската Поправка

Това е достапна
DEN 501.36
Количината на стоката:

Нумерички Екран Функција : Дигитални воздух регулатор на притисок, кои можат да прикажат вредности на PSI, БАР, KPA, kg/cm.Транспарентен Филтер : транспарентна филтер визуелно се проверува за акумулираната масло или влага и чисти тоа нагоре низ пролет натоварено вентил на дното.Широка Примена : Овој дигитален воздух регулатор на притисок е широко се користи во автомобилската поправка боја, превозот, изградба, столарија, мебел за производство и други аспекти.Корозија-доказ : Оваа воздухот регулаторот е корозија-доказ, што е одличен квалитет на компримиран воздух модератор.Отпорност на голема мера може да влијае на перформансите на воздухот регулатори но, во овој случај, може да биде многу сигурен.Едноставна Операција : Едноставен за работа, лесен за користење, лесен за инсталација и расклопување.Без било тешко барања и покрај тоа што се користи за прв пат.Спецификација : Предмет Тип : Дигитални Воздух Регулатор На Притисок Тежина : Околу.131g / 4.6 оз Материјал : Алуминиум Легура + Пластика Воздух Влезот : G1/4 Притисок Метар Опсег : 0-160psi/0-10bar Батерија : Копчето Батеријата (Дадени Со Изграден Во Батеријата) Батерија Модел : CR2032 Капацитетот на Батеријата : 210m Ah Напон : 3 V Апликации : Дигитални Воздух Регулатор на Притисок е Широко се Користи во Автомобилската Поправка Боја, Бродоградба, Изградба, Столарија, Мебел Производство, итн.Како да го Користите : собранието е завршен преку knob нишка, на airbrush е поврзан, и параметри на PSI, БАР, KPA и kg/cm може да се гледа со притискање на копчето на dial плоча.Пакет Листа : 1 x Регулатор на Притисок.

Клучни карактеристики

Item Type:
Digital Air Pressure Regulator
Weight:
Approx.131g / 4.6oz
Material:
Aluminum Alloy + Plastic
Air Inlet:
G1/4
Pressure Meter Range:
0-160psi/0-10bar
Battery:
Button Battery (Delivered With Built In Battery)
Battery Model:
CR2032
Battery Capacity:
210mAh
Voltage:
3V
Applications:
Digital Air Pressure Regulator is Widely Used in Automotive Repair Paint, Shipbuilding, Construction, Carpentry, Furniture Manufacturing, etc.
How to Use:
The assembly is completed through the knob thread, the airbrush is connected, and the parameters of PSI, BAR, KPA and kg/cm can be viewed by pressing the button of the dial plate. :
Package List:
1 x Pressure Regulator :

Слични производи во категоријата