КОМПРЕСОРИ - НОВ КОМПРЕСОР

КОМПРЕСОРИ - НОВ КОМПРЕСОР

Това е достапна
DEN 2268.00
Количината на стоката:

Сосема Нов, OE замена : UAC брендирани C171 Компресор Собранието. 100% Фит!Додадете вашиот автомобил (година/направат/модел) за да 's garage за да потврдите.Премиум ISO/TS 16949 квалитет; тестирани за да ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ спецификации.Вклучува : тело, спојки, макара компресор може да дојде наполнета со испорака на нафта за да се задржи дел подмачкано за време на транзитот - се исцеди и да го замени според вашиот систем е барања.Сите единици се притисок тестирани со азот за протекување за да се обезбеди квалитетот на производот; производ е поддржан од страна на водечка индустрија.Компресори се срцето на А/В систем, со тешка одговорност да пумпа A/C ладилни во текот на автомобилот е/C систем.Тоа е причината зошто на UAC, ние се upmost заштита при развивање на нови компресори.Ние секогаш бидете сигурни дека нашите нови UAC брендирани компресори ги исполнуваат точно OE спецификации, и дека тие се произведени во основниот капитал (тиер 1 објект.Кога ќе купите нов компресор од UAC, што се прима високо квалитетен производ по цена која е многу прифатлива.Компресори се срцето на клима систем, одговорен за транспорт на ладилни во текот на автомобилот е/C систем.Тоа е причината зошто на UAC, ние се најголема грижа кога инженеринг нови компресори.UAC компресори се дизајнирани и произведени да ги исполнуваат или надминуваат стандардите на Оригинална Опрема дел ние се замена.Сите наши компресори се сосема нови, ништо не е remanufactured.Со илјадници апликации, UAC ќе има покриени кога станува збор за вашиот автомобил, камион, или SUV.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата