ImpressArt - Whimsy Цвет (Мал) Потпис Метал Дизајн Печат, 3мм

ImpressArt - Whimsy Цвет (Мал) Потпис Метал Дизајн Печат, 3мм

Това е достапна
DEN 192.00
Количината на стоката:

Креативни и уникатни метал печат, совршен за изработка на накит, DIY проекти, и кориснички подароци или keepsakes.Професионален квалитет 3мм метал печат, произведени на највисок стандард за издржливост и усогласување со екстра-остар карактер дизајн на јасни & јасно резултат - совршени за етикетирање вашата оригинална занаети & накит парчиња, или било кој тип на предмети од скапоцени или тврд метал можете да изберете да се користи за.Номинална за меки и тврди метали до Нерѓосувачки Челик - работи на Alkemé, алуминиум, pewter, бакар, месинг, сребро, злато, од Нерѓосувачки Челик, и други метали до 56 HRC Rockwell Цврстина.Дизајн означени од страна на метал печат месо тело за лесна идентификација & ориентација за да се спречи грешка додека се печат - метал печат е лесно премачкани со масло за да се спречи рѓа.Бидете сигурни дека ќе се работи со рамна глава чекан и челик клупата блок на рамномерен и стабилен табела.Кревање печат помеѓу штрајкови може да резултира со двојно впечатоци.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата