EuisdanAA 50Pcs SV2-4M Изолирани Вилушка Лопата U-Тип Wire Конектор Електрични Crimp Терминал 16-14AWG Сина(50 piezas SV2-4M horquilla aislada tipo У conector де кабел терминал де crimpado eléctrico 16

EuisdanAA 50Pcs SV2-4M Изолирани Вилушка Лопата U-Тип Wire Конектор Електрични Crimp Терминал 16-14AWG Сина(50 piezas SV2-4M horquilla

Това е достапна
DEN 215.76
Количината на стоката:

Euisdan AA 50 Pcs SV2-4 M Изолирани Вилушка Лопата U-Тип Wire Конектор Електрични Crimp Терминал 16-14 AWG Blue Descriptions : Трајни изолирани crimp терминали.Лесно да се поврзете со електрична жица и да се зајакне нејзината сигурност.Широко се применуваат во електричната и електронската индустрија, електрична опрема, Индустриска автоматизација, улично осветлување и моќ на системот за контрола во сообраќајот и транспортот, мислења и телекомуникациски, бензински хемиска индустрија, индустриски градење машина за градење, итн.Спецификации : Модел : SV2-4 MMaterial : Copper Main Боја : Blue Total должина : 21.2 mm/0.84-Inch Fit Кабел Големина : 16-14 AWGBolt Устата Големина : 4.5 мм / 0.18-Inch Maximum Излез Тековната : 27 ANet Тежина : 36g Package Содржина : 50(+/-2%)Компјутери x Изолирани Crimp Terminals Description во Spanish50 piezas SV2-4 M horquilla aislada tipo У conector де кабел терминал де crimpado eléctrico 16-14 AWG azul【ESPECIFICACIÓN】 - Modelo : SV2-4 M; Материјал : Cobre; Longitud вкупно : 21,2 mm / 0,84 pulgadas; Tamaño del кабел де ajuste : 16-14 AWG; Tamaño де ла бока del perno : 4,5 мм / 0,18 pulgadas; Corriente де salida máxima : 27 A;【CARACTERÍSTICA】 - Cuando лос terminales aislados están muy separados entre sí, puede mejorar ла seguridad del aislamiento, evitar ла bifurcación де лос кабли y facilitar ла inserción де лос кабли en el enchufe.【VENTAJA 1】 - Ла carcasa del conector де crimpado де cobre está hecha де ПВЦ, един aislamiento y retardante де лама, алта seguridad y buen rendimiento де protección.【VENTAJA 2】 - Pin del conector де crimpado eléctrico hecho de метал, contacto firme y буена conductividad【APLICACIÓN】 -Terminales де horquilla aislados ampliamente aplicados en ла industria eléctrica y electrónica, equipos eléctricos, automatización индустриски, alumbradopúblico y sistema де контрола де energía en tráfico y тра, postes y telecomunicaciones, industria química del petróleo, construcción де maquinaria став edificios industria.【СПЕЦИФИКАЦИЈА】- Модел : SV2-4 M; Материјал : Бакар; Вкупна должина : 21.2 mm/0.84-Инчен; Одговара Кабел Големина : 16-14 AWG;Гром Устата Големина : 4.5 мм / 0.18-Инчен; Максимална Излезна Струја : 27 A;. 【ФУНКЦИЈА】- Кога изолирани терминали се тесно распоредени од едни на други, тоа може да се подобри безбедноста на изолација, да се спречи bifurcation на жици, и да ја направат полесно за да вметнете жици во приклучокот. 【ПРЕДНОСТ од 1】- На Бакар Crimp Конектор е школка е направен од ПВЦ, со изолација и пламен retardant, висока безбедност и добра заштита перформанси. 【ПРЕДНОСТ 2】- Електрични Crimp Конектор е Pin направен од метал, тесни контакт и добра спроводливост(【VENTAJA 2】 - Pin del conector де crimpado eléctrico hecho de метал, contacto firme y буена conductividad. 【АПЛИКАЦИЈА】-Изолирани вилушка терминали широко се применуваат во електричната и електронската индустрија, електрична опрема, Индустриска автоматизација, улично осветлување и моќ на системот за контрола во сообраќајот и транспортот, мислења и телекомуникациски, бензински хемиска индустрија, индустриски градење машина за градење, итн.(【APLICACIÓN】 -Terminales де horquilla aislados ampliamente aplicados en ла industria eléctrica y electrónica, equipos eléctricos, automatización индустриски, alumbrado público y sistema де контрола.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата