Onepine Сет од 3 Квадратни Стакло Храна тегла со Лажица и капак, Обновливи Зачин Тегла Кујна Храна Складирање Сад за Чување Чај, Кафе и Шеќер Зачини

Onepine Сет од 3 Квадратни Стакло Храна тегла со Лажица и капак, Обновливи Зачин Тегла Кујна Храна Складирање Сад за Чување Чај,

Това е достапна
DEN 959.76
Количината на стоката:

Материјал : Висок квалитет borosilicate стакло, олово-слободните и не-токсични, безбедност и здравје.Капацитет : Сет од 3, вклучувајќи 800ml, 1000ml, 1200ml.Практична настава : Дрвени капак може да се спречи влага и да ги задржи на храната суви и свежи.Дрвена лажица може лесно да се извади храна во стаклена тегла.Разноврсна складирање : Погоден за чување на овошје, ореви, бонбони, кафе, зачини, чај, житарици, брашно, итн.Модерен дизајн : Стилски и елегантен, добра текстура, донесе елегантна атмосфера на вашиот кујната или дневната соба.која е исто така голема свадба или housewarming подарок.Сет од 3 Квадратни стакло храна тегла со лажица и капак, Обновливи Зачин Тегла Кујна Храна Складирање Сад за Чување Чај, Кафе и Шеќер Зачини Карактеристики : Borosilicate стакло, не-токсични и олово-слободна, безбедна и здрава, дебела и издржлив, лесен за чистење.Чисто стакло сад, го прави лесно да се најде вашите работи.Погоден за чување на чај, шеќер, кафе и грав, овошје, јатчесто овошје, зачини, итн.Дом и кујна храна складирање тегли од стакло, ги зачувате вашите храна и време.Елегантен дизајн, одлична за формални или неформални настани или партии, совршен свадба или housewarming подарок.Спецификации : Опсег : Дома чување и декорација употреба Материјал : Висок borosilicate стакло, wood Capacity : 800ml + 1000ml + 1200ml Димензии : дијаметар од 10 см, висок 13 cm(800ml); дијаметар од 10 см, висок 16 cm(1000ml); дијаметар од 10 см, висок 19 cm(1200ml)Пакување тежина : 196g(800ml); 238g(1000ml); 278g(1200ml)Производ Тежина : 396g(800ml); 438g(1000ml); 478g(1200ml) Пакет Листата : 1 x 800ml Стаклена тегла 1 x 1000ml Стаклена тегла 1 x 1200ml Стаклена тегла.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата