Cat8 Етернет Кабел 100FT, Тешки Голема Брзина LAN Кабел за Надворешна&Затворен, 26AWG Заштитените Мрежен Кабел, 40Gbps, 2000Mhz Обложено со Злато, RJ45 Приклучок за Рутер, Модем, Игри,

Cat8 Етернет Кабел 100FT, Тешки Голема Брзина LAN Кабел за Надворешна&Затворен, 26AWG Заштитените Мрежен Кабел, 40Gbps, 2000Mhz Обложено

Това е достапна
DEN 1236.00
Количината на стоката:

Универзална Компатибилност : Cat8 етернет кабел доаѓа со две заштитените RJ45 конектори, компатибилен со сите претходни(cat5, cat5e, cat6, cat6a и cat7) RJ45 кабел и опрема.Се користи за да се справиме со нив, Nintendo прекинувач, АДСЛ, Адаптери, Модем, PS3, PS4, PS5, X-box, лаптоп и сл.SFTP Етернет Кабел : Gigabit Cat8 кабелот поддржува пропусен опсег до 2000 MHz & пренесува податоци со брзина до 40 Gbps, пренос стапка е поголема од cat7/cat6/cat5/cat5e, поврзете се на LAN/WAN сегменти и вмрежување опрема на максимална брзина.Тешки & Ефикасен Пренос : Cat8 LAN кабел е изработен од 100% кислород-бесплатни бакар, тоа е побрз и постабилен во пренос на податоци, супер ефикасни во намалување на EMI/RFI пречки и да се обезбеди највисок верност за долго растојание за пренос на податоци.Издржливи & Директен Погребување : Cat8 етернет кабел е заштитен со високо квалитетни ПВЦ јакна, waterproofed & анти-корозија, можат да го издржат директна сончева светлина и екстремно топли, ладни, влажни временски услови.Двете отворен и затворен услови се дозволени да се инсталира, може да биде погребан директно.Тестирани & Уверение за Квалитет : Сите Cat8 ethernet кабли се тестирани со професионален кабел анализатори, ние секогаш ќе ви обезбеди со висок квалитет, мрежен кабел и пријателски услуги на клиентите.Следете политика за наплата, сите пораки ќе се одговори во рок од 24 часа.is Young CAT8 мрежен кабел користи позлатени RJ45 конектори на двата краја, што може да се подобри на спроводливост на кабелот и се спротивстави на оксидација.Поддршка пропусен опсег до 2000 MHz & пренесува податоци со брзина до 40 Gbps.Тоа е 4x фреквенцијата на Мачка 6 A кабел или Cat7 кабел.Cat8 Етернет кабел е наменета за игри уреди, Xbox, Мрежни адаптери, Центри, Прекинувачи, Рутери, DSL/Кабелски Модеми, Печ Панели апликации, cloud computing, центри за податоци, и други високи перформанси компјутерски мрежи апликација.Уживајте во вашето време и работа со висока верност & максимална брзина на пренос на податоци!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата