OEMTOOLS 25997 600 Лумен Литиум-Јонска Батерија LED Преносни Работа Светлина, Црна/Зелена

OEMTOOLS 25997 600 Лумен Литиум-Јонска Батерија LED Преносни Работа Светлина, Црна/Зелена

Това е достапна
DEN 1978.32
Количината на стоката:

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА : LED работа светлина, може да се користи за опсег на продавница и дома апликации; Магнетни светлина е совршен за механичката работа, патот итни случаи, или како корисна светлина за вашата гаража или продавница; Преносни светлината се движи од 50 lumens до 600 lumens.На ДОЛГ РОК ПАТИ : На полнење на светлина обезбедува 8800 m Ah Li-ion технологија која има задолжен за долго време; Кандидира пати за LED светло за автомобил : 6 часа на 600 lumens, 10 часа за 300 lumens, и 54 часа, на 50 lumens. 5 МАГНЕТНИ LED СВЕТЛО НАЧИНИ : Со еден лесен клик на копчето, преносни LED светло карактеристики 5 светла начини : висок, среден, низок, СОС, и strobe; СОС и strobe со магнетни работа светлина, може да се користи за патот итни случаи.МАГНЕТНИ НАЗАД : На underhood работа светлина доаѓа со 4 ултра-силни магнети прикачена на задната; Батерија LED работа светлина придава на секоја обоени метали површина; Идеален LED батерија светло за двете под хауба и под цртичка поправки.ЛЕСЕН И ПРЕНОСЛИВ LED LIGHTBAR : магнетното LED работа светлина тежи 12 мл.со должина од 13.4 инчи; LED магнетни работа светлина се вклопува во алатка чанти и ранци; Cordless LED светло е изграден за да трае.Дали си работат под хаубата, под цртичка, или се држат на страна од патот, што треба ултра-светли магнетни светлина бар да го видите вашиот пат напред, како OEMTOOLS 25997 600 Лумен Литиум-јонска Батерија LED Преносни Работа Светлина.Овој лесен под хауба работат светлина е преполна со 39 екстремно светла Led диоди кои се стави надвор неверојатна 600 lumens на максимална амбиент.Кои се движат од 50 lumens до 600 lumens, можете да не одат во ред со оваа LED батерија работа светлина.Опремени со 8800 m Ah Li-ion технологија, на чело на под хауба светлина има за 54 часа по најниска употреба.Стартувај пати за секоја ПРЕДВОДЕНА преносни поставување на светлината се : 6 часа на 600 lumens, 10 часа за 300 lumens, и 54 часа, на 50 lumens.На батерија LED светло доаѓа со 5 различни светлина начини на кои лесно можете да префрлате надвор со допрете на копчето : висок, среден, низок, СОС, и strobe.Прикачена на задната страна на преносни LED работа светлина, ќе најдете 4 високо-квалитетни магнети кои брзо да било обоени метали површината.Тоа е совршено полнење светлина бар за под хауба и под цртичка поправки, комунални работи, дограма со детали, кампување, планинарење, и повеќе.Ако сте во движење, на cordless работа светлина само тежи 12 мл.со должина од 13.4 инчи, па тоа може да се вклопи во вашата алатка торба, tote торба, или кампување опрема.На трајни екструдиран алуминиум база на гаража работа светло значи дека тоа може да се одржи до најтешките средини.На Li-ion технологија значи ова автомобилската работа светлина и механичар светлина со магнет ќе биде подготвен секогаш кога ви треба.Дизајниран да трае, механичката работа светлината ќе биде со вас за годините што доаѓаат.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата