VistaLab 1055C МПП Д-Tippper Pipette, 100 microliter Волумен, Сина

VistaLab 1055C МПП Д-Tippper Pipette, 100 microliter Волумен, Сина

Това е достапна
DEN 4992.00
Количината на стоката:

Фиксна-волумен еден канал micropipette за превоз на одредено волумен на течност.Клипот бара ниски оперативни сила да aspirate и издава течност, намалување на корисникот замор и палецот мускулна активност.Составен совет ejector за пристап во тесен цевки.Лесен алуминиум и нерѓосувачки челик тело за издржливост.Pipette disassembles за во куќата одржување или поправка.На Vista Lab МПП Д-Tipper фиксна-волумен pipette има ниско-сила клипот, интегрирани совет исфрлање, и алуминиум и нерѓосувачки челик тело.Ова е фиксна-волумен еден канал micropipette се користи за превоз на одредено волумен на течност.Клипот бара ниски оперативни сила да aspirate и издава течност, намалување на корисникот замор и палецот мускулна активност.Оваа pipette има интегриран совет ejector за пристап во тесен цевки, и ракавица guard помага да се елиминира потенцијал фаќање за време на совет отстранување.На лесен алуминиум и нерѓосувачки челик тело обезбедува трајност, и тоа disassembles за во куќата одржување или поправка.Тоа доаѓа со калибрација алатка за во куќата калибрација.На pipette има врежани сериски број за следливост, и тоа е боја кодирани за олеснување на избор и идентификација.Еден канал pipettes обично се користат во биотехнологијата истражување, микробиологија, и хемија апликации за да aspirate, превоз и издава еден мал, мери волумен на течност.Pipettes се лабораторија алатки за собирање, транспортирање, и издавање на мала количина на течност.Понекогаш се нарекува pipets, pipettes, или хемиски droppers, а pipette е составен од цевка која собира мери супстанција и механизам да aspirate и издава супстанција.Некои pipettes може да се измери определен волумен на течност, другите се дипломирани да се покаже на јачината на звукот, додека други може да се постави за мерење на волумен во рамките на опсег.Pipettes може да aspirate и издава течни рачно, по електронски пат или со pipette додатен дека може да се моторизирани.Pipettes се достапни во различни големини и дизајни, нудат ергономски карактеристики за често се повторува функции, може да се autoclavable за повторна употреба, или за еднократна употреба.Тип на pipette користи е утврдена од страна на лабораторија апликации.Pipettes обично се користат во медицината, биологијата, хемијата, и биотехнологија за течни ракување, земање на примероци, тестирање, и клеточна култура апликации.Vista Lab Технологии произведува течност ракување со производи.Компанијата, основана во 1999 година и со седиште во Brewster, NY, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди 9001/2008.Она што е во Кутијата?Vista Lab МПП Д-Tipper фиксна-волумен еден канал pipette Calibration tool Instructions.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата