Органски Долина, Органски Нискомаслено Сирење, 16 Унца

Органски Долина, Органски Нискомаслено Сирење, 16 Унца

Това е достапна
DEN 842.40
Количината на стоката:

Една 16-унца када премиум Органски Долина Ниско ниво на Маснотии Органско Сирење со мала квадратура curds.Ниска масленост, ниско-хидрати сирење, преполна со 15 грама протеини по порција и само 2 грама масти.Мали сирење, урда со светлина, свеж вкус.Уживајте со овошје или по сопствена како сирење ужинка.Уверение USDA Органско—ние никогаш не користете GMOs, антибиотици, синтетички хормони или токсични пестициди.Стил : Ниско Ниво На Маснотии.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата