1200 Смета 2.76 Инчи Microblading Брис, Брисеви Посочи Совет, Шминка Козметички Падна Апликатори Стапови Брисеви Дрвени Стапчиња Microblading Падна, Тетоважа Материјали

1200 Смета 2.76 Инчи Microblading Брис, Брисеви Посочи Совет, Шминка Козметички Падна Апликатори Стапови Брисеви Дрвени Стапчиња

Това е достапна
DEN 143.76
Количината на стоката:

Пакет се вклучени : 12 вреќи од брисеви кои се 1200 парчиња сосема доволно за вашата дневна користи, на состанокот на разни потреби и барања.Дрвена рачка : на чело стап, на брисеви се направи мазна дрво, ќе не боли вашата кожа, мек материјал падна applicators имаат компактен совети, со помалку lint, може да работат и за двете чистење и smearing.Соодветна големина : овие стапчиња се прибл. 2.76 инчи во должина, долга и тенка е доволно за да се достигне мал простор, многу лесен за употреба; Што имаат компактен совети, со помалку lint, може да работат и за двете чистење и smearing, ги зачувате вашите материјал и да ја направат полесно да се чисти.Make-up асистент : на брисеви се секогаш служи за да се отстрани екстра eyeliner, веѓа, сенката за очи и како шминка смена четка за чистење на око; Широка примена, брисеви секогаш служи за да се отстрани екстра eyeliner, веѓа, сенката за очи и шминка како шминка смена четка за чистење на око, игра убаво улога за отстранување на шминка.Лесен за чистење : да се земе лесен за чистење на валкани и прашина, исто така, може да се применува за чистење на машината, како на леќите на камерата и ВИДЕО глави.Сигурен и здрав : Нашата брисеви дрвени стапови може да се примени во брз и лесен начин, сигурен за долго време апликација, погоден за почетници, учениците и искусни шминка асистент, исто така, може да се примени за да се користат за други.Како да го користите : се Применува за да се отстрани екстра eyeliner, веѓа, сенката за очи и шминка.Земете го тоа лесно за чистење на валкани и прашина.Игра важна улога во отстранување на шминка.Спецификации : Боја : бела и природно дрво Големина : како слики прикажани Количина : 12 кеси(100 парчиња/ торба) Пакетот вклучува : 1200 x Брисеви Забелешка : Укажа и мали предмети вклучени, ве молиме да ги задржи подалеку од деца.Ве молиме овозможи мало грешки на големини и бои поради прирачник за мерење и различни екрани.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата