Поли Торба Човек 56 x 60, 4 Мили (50/Случај) Тешки Рамен Отворен Јасно Пластика Поли Кеси

Поли Торба Човек 56 x 60, 4 Мили (50/Случај) Тешки Рамен Отворен Јасно Пластика Поли Кеси

Това е достапна
DEN 876.00
Количината на стоката:

56 x 60" - 4 Мили; Случај од 50 години. Тешки-должност јасно, лежеше рамен поли кеси се совршени за заштита тешка категорија производи како индустриски делови и алатки од нечистотија, прав и на влага.Отворен крај кеси се произведени од 100% дева, со голема јасност полиетиленски филм; ги Исполнува ФДУ и USDA спецификации за храна апликации.Затворете кеси со Торба Лента, Пресврт Врски, или Импулс Sealers.Ние нудиме илјадници поли торби!Изберете од многу стилови и големини за да ги собере сите треба. 1 1/2" висат дупка се вклопува во стандардната големина doorknobs.Јасно, полиетиленски кеси се задржи содржината видливи.Најпопуларните дебелина што се користи за општи, мала до средна тежина производи за да се заштитат од нечистотија, прав и на влага.Кеси се произведени од розова, анти-статички полиетиленски филм.Со ниска густина, полиетилен филм вградени со корозија инхибитор.Транспарентен кеси се овозможи производите да бидат идентификувани, инвентарирани и зедов, без потреба да го отвори пакетот. 56 x 60" - 4 Мили Рамен Поли Кеси.Овие тешки-должност јасно, лежеше рамен отворен врвот поли на пластика и кеси се совршени за тешки тежина производи како индустриски делови и алатки.Поли кеси се произведени од 100% дева, со голема јасност ниска густина полиетилен (ПЕНП) филм.Произведени со трајни дното печат за оптимална сила.Ги исполнува ФДУ и USDA спецификации за контакт со прехранбени производи.Затворете кеси со торба лента, пресврт врски, или со топлина запечатување.Одберете од многу различни рамен поли торба големини и mils да се вклопи во вашиот пакување, превозот, прикажување и складирање потреби.Поли Кеси се мултифункционални и флексибилни складирање решение.Од храната за индустриски алатки и електронска опрема, постои поли торба за било која апликација.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата