Се КРИЕШЕ Работа Светлина - Ѕид - 2 X 70 Вати КРИЕШЕ - 12 600 Лумен - 12/24VDC - 120/277 Volt AC

Се КРИЕШЕ Работа Светлина - Ѕид - 2 X 70 Вати КРИЕШЕ - 12 600 Лумен - 12/24VDC - 120/277 Volt AC

Това е достапна
DEN 4031.76
Количината на стоката:

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.WAL-WM-2 X6670-SF.Се криеше работа светлина - ѕид - 2 x 70 вати криеше - 12,600 лумен - 12/24 Vdc - 120/277 volt ac(-на самото место поплава).направен во САД Ларсон Електроника wal-wm-2x6670 ѕид светлина кула доаѓа во комплет со два IP67 рангирани од 70 вати криеше светлина глави и произведува 12,600 лумен поплава на светлината способен за возвишеното област 500 "во должина од 500' нозете во ШИРИНА.Оваа единица е мулти-напон способен и може да се користи со било 12 или 24 Vdc додека вклучени внатрешно трансформатор овозможува работење со заеднички 110 VAC ѕидниот штекер струја.На wal-wm-2x6670 ѕид светлина кула обезбедува оператори со многу разноврсна осветлување решение за операции каде лесно успеа осветлување на големи големи области е потребно.Две IP67 рангирани од 70 вати криеше рефлектори се создаде ВКУПНО 12,600 lumens на светла бела светлина, и да се обезбеди светлина покриеност за некоја област 500' долг од 500' широк во потопот конфигурација.Исто така, на располагање е место за конфигурација за еден многу подолг и построги зрак светлина.И двете се криеше тела се монтирани на еден пренослив монтажа заградата кои лесно може да се одделуваат од кула за stowing или транспорт.Еден ѕид монтирање заградата има криеше светла и им овозможува на секоја светлина за да се прилагоди и за цел независно од другите.Оваа прилагодливост им овозможува на корисниците да се прошири подрачјето опфатено или да се фокусираат повеќе интензивна покриеност на помала површина.Издржливост : на wal-wm-2x6670 ѕид светлина вклучува две од нашите IP67 оценет, 70 вати криеше работа светла на алуминиум заградата за монтирање на ѕид.Овие криеше светла секој има 70 вати криеше сијалица за производство на 6,300 лумен секој, кој произведува широк простор поплава зрак со исклучителни се шири.Факултативна центарот на вниманието верзии се произведе еден многу подолг и построги центарот на вниманието зрак.Овие водоотпорна криеше светла се IP67 оценет и запечатени против упадот од страна на прашина и нечистотија и многу ruggedly изградени да издржат најсложените средини, услови и апликации.На hids имаат 12 G rms вибрации доказ оценка која се постигнува со комбинација на.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата