ELMI SHKR-02MTPK DOS-20L Дигитални Орбитал Shaker, 417 мм х 297 мм Работна Платформа, 1-300 ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 6)

ELMI SHKR-02MTPK DOS-20L Дигитални Орбитал Shaker, 417 мм х 297 мм Работна Платформа, 1-300 ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 6)

Това е достапна
DEN 18648.72
Количината на стоката:

Benchtop орбитал shaker со променлива брзина спектар од 1 до 300rpm за нежно да интензивно мешање со мазна, континуирано кружни движења.Платформата има petri јадења, боење коцки, Erlenmeyer колби, или други лабораториски садови со вкупна тежина од 7kg.Дигитална контрола и отчитување на брзина и време со постојана или ограничено функционирање до 999 минути.Орбитална движење спектар на 20mm да се обезбеди дури и мешање.Вклучува осум магнети да помогнат за стабилизирање садови на платформата во текот на тресење операции.Небото Линија серија е висока-перформанси линија на орбиталата и лулка shakers способен за нон-стоп работа во широк спектар на медицински, хемиски и биолошки лаборатории.Дизајниран за флексибилност, овие единици доаѓаат со голем избор на дополнителна опрема и додатоци, и во асортиман на големини и вчитување на капацитети за да ги задоволи вашите специфични лабораториски потреби.Со одличен рекорд на сигурност и долг живот, на Небото Линија серија ќе биде супериорен партнер во вашата лабораторија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата