tqbhd 18/36pcs Мермер Сива Порцелан, Керамика Drinkware Поставува со Кафе,Чаши, Чинии и Десерт Плочи за 6 Лице (Боја : Б)

tqbhd 18/36pcs Мермер Сива Порцелан, Керамика Drinkware Поставува со Кафе,Чаши, Чинии и Десерт Плочи за 6 Лице (Боја : Б)

Това е достапна
DEN 1190.40
Количината на стоката:

Направени на квалитетот мермер порцелан, не-toxics и harmles; Еколошки порцелан, природни marbling линии и секој од нив е различен, која ќе ги носи уникатен табела искуство.мермер вечера поставете го заврши со 6-парче 8.25-инчен десерт плочи, 6-дел 4-инчен чаши и 6-парче 5.5"-инчен чинии.порцелански чашата и чинијата поставува е отпуштен на висока температура за да се зголеми силата на порцелан.Порцелански не содржи олово или кадмиум, чип отпорни, безбеден за секојдневна употреба.Покрај тоа, минималистички и класичната мермер дизајн го прави сет погледнете повеќе класичен и елегантен што го прави одличен за канцеларија или дома.чашата и чинијата наместете е доволно широка за да се одржи спектар на храна, голема големина за кафе, десерт, овошје натопи, ужина, мезе, суши, cupcakes, избрани сирење, десерти.Спецификација : 18-Парче Плоштадот Вечера Поставува : 8.25"/21*21*2.5cm_dessert plate_499g4"/10*7* 8cm_cup_180ml_191g5.5"/14*14* 2cm_saucer_187g Features : Направена на квалитетен мермер порцелан, не-toxics и harmles; Еколошки порцелан, природни marbling линии и секој од нив е различен, која ќе ги носи уникатен табела искуство.мермер вечера поставете го заврши со 6-парче 8.25-инчен десерт плочи, 6-дел 4-инчен чаши и 6-парче 5.5"-инчен чинии.порцелански чашата и чинијата поставува е отпуштен на висока температура за да се зголеми силата на порцелан.Порцелански не содржи олово или кадмиум, чип отпорни, безбеден за секојдневна употреба.Покрај тоа, минималистички и класичната мермер дизајн го прави сет погледнете повеќе класичен и елегантен што го прави одличен за канцеларија или дома.чашата и чинијата наместете е доволно широка за да се одржи спектар на храна, голема големина за кафе, десерт, овошје натопи, ужина, мезе, суши, cupcakes, избрани сирење, десерти.Оди совршено со семејството секојдневна употреба, и има одлични употреба во секое семејство се заедно, ресторан, формално банкет.Не се погодни само за вашето семејство ги користат, но, исто така, како голем дар идеален за дома декор, housewarming, свадба, роденден или која било друга партија.Отказ на висока температура, го прави нашето порцелански вечера постави многу потешко и отпорни да попуштат.Совршено компатибилни со ладна & топла вода, без да се грижите за чипови, nicks, пукнатини, и гребнатини.Лесно да се чисти и безбедни во рерна, ладилник, машина за миење на садови и микробранова печка.【ИСПОРАКА и УСЛУГА】Брза Испорака во рок од 2-3 дена, Од велика БРИТАНИЈА, магацин, супер се одликува со специфична тетрапак кутии за подобро да се во спротивност wallop и потврди парцела пристигнување во добра состојба, не оштетен дел!Пакет се вклучени : 6/12 десерт plate6/12 кафе cup6/12 saucer If оштетен или скршен, ве молиме одложете ги внимателно.

Клучни карактеристики

18-Piece Square Dinner Sets:
8.25/21*21*2.5cm_dessert plate_499g :
4/10*7*8cm_cup_180ml_191g :
5.5/14*14*2cm_saucer_187g :
Features:
Made of quality marble porcelain, non-toxics and harmles; Environmentally friendly porcelain, natural marbling lines and each one is different, which brings you an unique table experience. :
marble dinner set completes with 6-piece 8.25-inch dessert plates, 6-piece 4-inch cups and 6-piece 5.5”-inch saucers. :
porcelain cup and saucer sets has fired at a high temperature to maximize the strength of the porcelain. :
Porcelain contains no lead or cadmium, chip resistant, safe for daily use. Besides, the minimalist and the classic marble design makes the set look more classic and elegant that makes it great for office or home. :
cup and saucer set is wide enough to hold a variety of food, great size for coffee, dessert, fruit dip, snack, appetizers, sushi, cupcakes, assorted cheese, desserts. Goes perfectly with family everyday use, and has excellent use at any family get- together, restaurant, formal banquet. Not only suitable for your own family use, but also as a great gift ideal for home decor, housewarming, wedding, birthday or any other party. :
Fired in high temperature, makes our porcelain dinner set much harder and resistant to crack. Perfectly compatible with cold & hot water without worry about chips, nicks, cracks, and scratches. Easy to clean and safe in oven, freezer, dishwasher and microwave. :
【DELIVERY & SERVICE】Fast Delivery within 2-3 days From UK warehouse, super packed with specific carton boxes to better contradict wallop and confirm the parcel arrival in good condition, not a damaged part! :
Package included:
6/12 dessert plate :
6/12 coffee cup :
6/12 saucer :
If damaged or broken, please dispose of them carefully :

Слични производи во категоријата