Nikon БОЛЕСТ FX NIKKOR 28mm f/1.8 G Компактен Широк агол Премиер Леќа со Авто-Фокус за Nikon dslr фото Апарати

Nikon БОЛЕСТ FX NIKKOR 28mm f/1.8 G Компактен Широк агол Премиер Леќа со Авто-Фокус за Nikon dslr фото Апарати

Това е достапна
DEN 7848.00
Количината на стоката:

Брзо f/1.8 премиер NIKKOR леќа.Конструиран за Nikon FX-format D-SLRs.Прибл.Димензии (Дијаметар x Должина) во 2.9. (73.0 mm) x 3.2 во.(80.5 mm).Нано Кристал Грб.Aspheric леќи Елементи.Дијафрагмата ножеви : 7. Nikon Супер Интегрирани Слој (ПСО).Леќата не zoomable.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата