Gio Перница 3D Воздух Мрежа Бебе Перница за Девојки, Премија Новороденче Главата Обликувањето Перница, Рамна Глава Синдром Превенција, Направени во Кореја [Розова Ме?

Gio Перница 3D Воздух Мрежа Бебе Перница за Девојки, Премија Новороденче Главата Обликувањето Перница, Рамна Глава Синдром Превенција,

Това е достапна
DEN 1319.76
Количината на стоката:

ПРЕПОРАЧАНА ВОЗРАСТ : 0 - 8 Месеци. 3 D ВОЗДУХ МРЕЖА ТЕХНОЛОГИЈА : за Разлика од другите главата обликувањето перници, нашите перници се научно направени од 3 D Воздух Мрежа Технологија.Тоа ефикасно да се контролира потта и топлината од циркулира воздухот низ решетката ткаенина што перница исклучително дише и му помага на вашето бебе поспан удобно.Воздух мрежа е малку фирма обезбедување на крајната поддршка за да се задржи вашето бебе е главата во совршена усогласување.ПРИТИСОК ДИСПЕРЗИЈА ПЕРНИЦА : Нашата перници се специјално дизајнирани со притисок дисперзија систем и повеќеслојна структура која им помага да развијат соодветна глава форма и да се спречи рамна глава синдром.УДОБНО СПИЕЊЕ : Дали вашето бебе да спие на нивна страна или на грб, на ергономски дизајн на оваа перница ќе ја задржат природната форма на вашето бебе главата.Воздух мрежа технологија дава на вашето бебе, нежно и поддршка за позиционирање додека спиење удобно.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Да се измијат, да се почне со отстранување на капакот од перница.Препорачливо е да се рака мие со користење на топла вода и благ детергент.За машина за миење, користете само нежно settings и топла вода, со цел да се задржи формата и долговечност на 3 D Воздух Mesh ткаенини.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата