100Pcs Кабел Конектор Жици Конектор Прстен Терминал Комплет Индустриска Додатоци За Бакарна Жица

100Pcs Кабел Конектор Жици Конектор Прстен Терминал Комплет Индустриска Додатоци За Бакарна Жица

Това е достапна
DEN 522.96
Количината на стоката:

ANNEALED БАКАР : терминалот е направен од annealed, бакар, која може да обезбеди максимална струја, која е практична.ЗАПЕЧАТЕНИ КАБЕЛ ТЕРМИНАЛ : затворените крајот подлога може да се запечати влага и да ги кабел за да се исуши.Кабел конектор може да биде лесно да се користи во актуелната употреба.ВРЕЖАНИ ГОЛЕМИНА : големината на жица и студ завртки се изгравирани на подлога, така што терминалот може да биде лесно да се идентификува.УЛ ТЕСТ : Преку UL е тестирани и одобрени од жица конектори, може да се обезбеди квалитет, може да се користат со доверба.ФУНКЦИЈА : напојување може да се crimped или заварени, со високи перформанси според строгите правила.Спецификација : Предмет Тип : Терминал Количина : 100 PCS Боја : Сребро Материјал : Конзервирани Бакар Големина : SC6-6 : 15 КОМПЈУТЕРИ SC6-8 : 15 КОМПЈУТЕРИ SC10-6 : 15 КОМПЈУТЕРИ SC10-8 : 15 КОМПЈУТЕРИ SC16-6 : 10 КОМПЈУТЕРИ SC16-8 : 10 КОМПЈУТЕРИ SC25-6 : 5 КОМПЈУТЕРИ SC25-8 : 5 КОМПЈУТЕРИ SC35-8 : 5 КОМПЈУТЕРИ SC35-10 : 5 КОМПЈУТЕРИ Пакет Листата : 100 PCS прстен терминал со кутија Пакет Листата : 15 x SC6-6 Terminal15 x SC6-8 Terminal15 x SC10-6 Terminal15 x SC10-8 Terminal10 x SC16-6 Terminal10 x SC16-8 Terminal5 x SC25-6 Terminal5 x SC25-8 Terminal5 x SC35-8 Terminal5 x SC35-10 Терминал.

Клучни карактеристики

Item Type:
Terminal
Quantity:
100PCS
Color:
Silver
Material:
Tinned Copper Size
SC6-6:
15 PCS
SC6-8:
15 PCS
SC10-6:
15 PCS
SC10-8:
15 PCS
SC16-6:
10 PCS
SC16-8:
10 PCS
SC25-6:
5 PCS
SC25-8:
5 PCS
SC35-8:
5 PCS
SC35-10:
5 PCS
Package List:
100PCS ring terminal with box :
Package List:
15 x SC6-6 Terminal15 x SC6-8 Terminal15 x SC10-6 Terminal15 x SC10-8 Terminal10 x SC16-6 Terminal10 x SC16-8 Terminal5 x SC25-6 Terminal5 x SC25-8 Terminal5 x SC35-8 Terminal5 x SC35-10 Terminal :

Слични производи во категоријата