97F9884 45 uf MFD 370 Volt VAC - GE Genteq Замена Круг се Кандидира Capacitor од Capcom

97F9884 45 uf MFD 370 Volt VAC - GE Genteq Замена Круг се Кандидира Capacitor од Capcom

Това е достапна
DEN 426.00
Количината на стоката:

Докажано ОВЖС-456 во Согласност 60,000 Час Сигурност.На високо-Одделение Metallized Полипропилен Филм (5 до 12 microns дебела).УЛ Одобрени / ROHS Согласност.Димензии се приближната / Предмет на Промена Без претходна Најава.Замена Кондензатори за Genteq и Застарени МОБ Индустриски Кондензатори.Genteq ( порано МОБ Индустриски ) е сега CAPCOM најпопуларните линија на кондензатори, и изборот на повеќето Оем.CAPCOM создава иновативни, премија удобност и електрични компоненти; нивната докажана репутација за висок квалитет, високо сигурен производи се направи оваа преферирана capacitor бренд.CAPCOM Моторни се Кандидира Кондензатори го замени / суспендирам застарените МОБ Индустриски & Genteq кондензатори и се смета за најсигурен capacitor на располагање.CAPCOM е Најголемиот Производител на кондензатори низ Светот.Докажано ОВЖС-456 во Согласност 60,000 Час Сигурност.ЗЕМЕТЕ предвид : Големини & Димензии Се Предмет На Промена!!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата