Тест Сонда, 10 Поставите Безбедно Тест Отпорни на Топлина со Заштитна за Отворено за Електрична Енергија за Дома(UA028(10A/1KV))

Тест Сонда, 10 Поставите Безбедно Тест Отпорни на Топлина со Заштитна за Отворено за Електрична Енергија за Дома(UA028(10A/1KV))

Това е достапна
DEN 1000.56
Количината на стоката:

Тест води имаат положено тест на континуитет, висок напон тест, тест на свиткување, и затегнувачка тест.Тие се од висок квалитет и достојни за доверба.На сонда крај и plug end имаат супер големи оптоварување стрес олеснување, и нема штета ако тестот е свиткана повеќе од 30.000 пати.Тоа е безбедно за употреба, и сонда обвивка ги исполнува електрични безбедносни барања, кои може да се намали изложеноста на истрагата.Издржливи, флексибилни ПВЦ материјал е да се носат отпорни и не е лесно да се оштети, и не ќе се зацврстуваат во зима, се спротивстави на висока температура и затегнувачка.Multimeter тест води, долго сонди со заштитна капи, и во исто време да се обезбеди општо функции потребни за голем број на мерења.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата