Бејкер Рос AT583 Daffodil Ткиво Хартија Колекции - Пакет од 6, Креативна Уметност и Занает, потрошен материјал за Децата да се Направи и се Украсуваат

Бејкер Рос AT583 Daffodil Ткиво Хартија Колекции - Пакет од 6, Креативна Уметност и Занает, потрошен материјал за Децата да се Направи

Това е достапна
DEN 335.76
Количината на стоката:

ПЛАНИРАЊЕ на партијата може да биде многу стресно, особено ако тие се спушти слушалката на одредена тема или карактер.ПЛАНИРАЊЕ на партијата може да биде многу стресно, особено ако тие се спушти слушалката на одредена тема или карактер.Унисекс и одлична за момчињата и девојчињата, децата и тинејџерите, како DIY занает или проект.Види вашите деца да научат нови вештини како што се создаде најмногу неверојатни занаети, играчки и украси со инспирирање на теми за сите прилики и проекти.Еве ги нашите предлози за совршен џунглата животинско тема партија.ПЛАНИРАЊЕ на партијата може да биде многу стресно, особено ако тие се спушти слушалката на одредена тема или карактер.Еве ги нашите предлози за совршен џунглата животинско тема партија.Не грижете се, иако, имаме што се опфатени со нашите напукнување спектар на тематските играчки и занаети, ексклузивно дизајниран од страна на Бејкер Рос.Не грижете се, иако, имаме што се опфатени со нашите напукнување спектар на тематските играчки и занаети, ексклузивно дизајниран од страна на Бејкер Рос.Вклучени во Пакет : Нашиот цвет занает комплет за деца вклучува ткиво хартија, пена парчиња, цевка чистење и инструкции.Бејкер Рос е семејна сопственост и да ја стартувате бизнис создавање на иновативни уметност, занает проекти за деца и лица корист производи.Лесно да се Направи : Без лепак потребно.9 инчи) кога ќе заврши.Сите производи се во согласност со Општата Безбедност на производите Прописи, и државата возраст препорака каде што е применливо.Еве ги нашите предлози за совршен џунглата животинско тема партија.Не грижете се, иако, имаме што се опфатени со нашите напукнување спектар на тематските играчки и занаети, ексклузивно дизајниран од страна на Бејкер Рос.Еве ги нашите предлози за совршен џунглата животинско тема партија.Персоналните Забава : Papercrafts за деца се совршени се одличен за рака око координација и креативност.Велигден Занает : Scrunch вашиот пат до домот пролет букет!Дали сакате да се создаде посебен знак или рачно изработени присутни, или едноставно сакате да заличи вашиот дом, училница или по завршувањето на училиштето клуб, овие паметни декорација ќе функционирам сите право на кутии.Дизајниран во Обединетото Кралство - Бејкер Рос : инспирирање на креативноста Лекување на вашите деца да креативен авантура со Бејкер Рос единствен занает колекции и забавни активности.ПЛАНИРАЊЕ на партијата може да биде многу стресно, особено ако тие се спушти слушалката на одредена тема или карактер.Scrunch ткиво хартија плоштади потоа се држи до само-лепило-карта шаблони.Направени од страна на Експерти : Бејкер Рос е дизајнирање и обезбедување на најдобрите уметност и занает, материјали и играчки за да училишта, групи и родителите за над 40 години.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата