DCMWX buck напон конвертори 60V пак да 12V чекор надолу автомобил моќ инвертери Текст DC20V-72V Излез 12V 2A3A5A8A10A12A13A15A водоотпорен моќ се прилагодат

DCMWX buck напон конвертори 60V пак да 12V чекор надолу автомобил моќ инвертери Текст DC20V-72V Излез 12V 2A3A5A8A10A12A13A15A водоотпорен

Това е достапна
DEN 537.60
Количината на стоката:

Влезен Напон : DC60 V/48 V/36 V/24 V (20 V-72 V DC) ; Излез : 12 V DC 15 A MAX; Не-изолирани DC/DC Моќност Конвертор.Направени од Увезени Компоненти, и Алуминиум Школка, High Transfer Ефикасност од 95% Max, Ниска Топлина Генерирана и Стабилни Перформанси.Лесен за Инсталација : Постојат четири жици,Црвена жица е за внесување + ;Црна жица е за текст ;Жолта жица е за излез + ;Црна жица е за излез -.Безбедни за Употреба : 100% водоотпорни и shockproof,влага доказ и анти-прашина,се прегрее заштита,заштита од преоптоварување,во текот тековната заштита,може автоматски се вратат во нормална состојба.Ве молиме Имајте на ум : Со цел да се функционираше во кратки-коло заштита,ве молиме да се поврзете на 15 A осигурач на текст страна; Постои обратна поларитетот заштита,ве молам, инсталирајте позитивните жица и негативни жица правилно.Опис на производот : DC60 V/48 V/24 V( 20 V~72 V) да DC12 V (15 A МАКС) DCMWX buck Напон Конвертори/чекор надолу напон Конвертори/Automatic buck конвертори/Регулирани напон за напојување/Фиксни излезниот напон конвертор и Повеќе Паметни заштита.Добар квалитет, висока реализација ефикасност, долг животен век, интелигентни ниска струја меки почеток,Кинески познатиот бренд DCMWX.Конвертор на долгорочни работат на 12 V 1А/2 A/3А/4А - /5 A/6 A7 A8 A/9 A/10 A/11 A/12 A/13 A/14 A/15 A може да се користи.Но, ве молам да обрнете внимание На моментален Максимум вредност : 15 A; Спецификација : * Бренд име : DCMWX * Производител : DCMWX-Tech * Производ Модел : MWX-2072-12-180 W * Внесување Оценет Напон : DC 60 V/48 V (DC батеријата или замена на напојување или DC Индустриско Напојување) * Влезниот Напон Спектар : DC 20 V~72 V (префрлување напојување или DC Индустриско Напојување) * Излезен напон : DC 12 V * Излезна струја : 15 A МАКС (во Рамките на 15 A Интелигентен Автоматски Адаптивни оптоварување тековната, не-постојани тековната излез.) * Номинална излезна Моќ : 180 W МАКС (товарот моќ помалку од 180 W може да се користи) * Бранување Бран : 350 Mv * Напонот Пропис : Помалку Од 1,5% * Оптоварување Регулатива : Помалку Од 2% * Оперативен температура : -20℃~ +60℃, кога температурата на повеќе од 40℃,ве молиме бидете пониска сила, или зголеми на топлина дисипација. * Одредување Дупка со Дијаметар : 5mm * Дупка Центар Дијаметар : 65mm * Големина : 74mm x 74mm x 32-милиметри * Ставка нето Тежина : 250 грама * Испорака Тежина : 300 грама производ упатство : 1,DC батеријата или замена на напојување моќ мора да биде поголема од товарот моќ. 2,излезна моќ на моќ конвертор мора да биде поголема од моќта на товарот. 3,товарот на моќта може да се користи колку што е во рамките на номинална моќност спектар на моќта конвертор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата