Соберат Светло Ласерски Ниво Алатка 12 Линија 360 3D Само Израмнување Ласерски Ниво Зелен Зрак Три-Авион Израмнување и Усогласување Ласерски Ниво Алатка Отворено Крс?

Соберат Светло Ласерски Ниво Алатка 12 Линија 360 3D Само Израмнување Ласерски Ниво Зелен Зрак Три-Авион Израмнување и Усогласување

Това е достапна
DEN 1823.76
Количината на стоката:

●3 x 360°Линија Ласери : ласерски ниво алатка се користи 3 X 360 линија ласери за сеопфатна изгледот.Еден 360° хоризонтални и две 360° вертикална авиони им овозможуваат на корисниците да се покрие кат, ѕид, плафон сите околу собата.Две вертикални линии премине во 90° агли прави корисникот брзо да се визуелизира, а заврши на плоштадот изгледот.На 3x360 крст линија ласерски ниво може да одберете еден 360° хоризонтални и две 360° вертикална ласерски линии одделно според барањето на работно место. ●Мултифункционален Ласерски Ниво Алатка : ласерски ниво е мулти-функционални ласерски ниво алатка која ги интегрира повеќе жица за поврзување методи.Крст линија ласерски ниво користи smart допир копчиња за контрола, само светлината притиснете, H/V/надворешна режим може да биде вклучено, долго притиснете отворено 3s да внесете дијагонала mode, и ласерски ниво има 360° силни магнетни pivoting база, која може да се користи блиску до керамички плочки, ѕидови, скали и сл. ●Висока Прецизност во Комбинација со " s високо-квалитетна испорака на услуги, ние нудиме на 36 месеци на по-продажбата на услугата живот и техничка поддршка.Ако имате било какви прашања во врска со ласерски ниво алатка, ве молиме да бидат слободни да контакт.Соберат Светло Ласерски Ниво Алатка 12 Линија 360 3 D Само Израмнување Ласерски Ниво Зелен Зрак Три-Авион Израмнување и Усогласување Ласерски Ниво Алатка Отворено Крст Линија Ласерски Ниво Плочка Ласерски Ниво За Изградба. 3 X360°Широка Покриеност Ласерски Ниво Алатка : зелени ласерски ниво има една хоризонтална 360°авион и две вертикални 360°авиони,emiting 12 ласерски линии.Секој авион може да се користи одделно.Можете исто така да емитуваат коса црта преку ласерски ниво.На nivel ласерски опфаќа подот, ѕидовите и таванот во текот на целата соба.Ласерски Ниво Алатка со Посветла Зелена Зрак : Во истата сила, зелен ласер е двапати светла како на црвениот ласерски.Крстот линија ласерски може да се држиме до ѕидот во 7mm, така што е погодна за двете затворен и ourdoor работа.Ние recommand ќе го инсталирате осветлување тела, висат слики, дали ѕидот облицовка или кат облицовка и куќа конструкции, преку ласерски нивоа.Долго траење на Батеријата Ласерски Ниво Алатка : Ние обезбедуваме два Литиум батерии за вас да се користи наизменично, така што ласерски ниво алатка може да се користат подолго време.Кога преземање надвор, батерија, зелени ласерски ниво може да се користи на работно место со вклучен.Само Израмнување Ласерски Ниво Алатка со Магнетна База : На nivel ласерски може да се навалена само израмнување во рамките ± 3°, и звукот од алармот ќе се активира,само израмнување во 3 секунди.Ние исто така, обезбеди rotatable и магнетна база која може да се залепи на столбови.Спецификации на Ласерски Ниво Алатка.Состојба : Нова.Тип На Производ : Само Израмнување Ласерски Ниво Алатка.Израмнување / Компензација Опсег : ±4°.Израмнување Време : 3s.Операција Температура Опсег : Помеѓу -20℃ и +50℃.Моќта на Батеријата : 2000 MAH.Работата Време : 12-16h.Точност : ± 1mm/5m.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата