Ldawy Ниска Температура Флукс-Cored Алуминиумска Жица за Заварување, Без Заварување Прав, Бакар-Алуминиум Заварување Род,2.0 mm/20pcs

Ldawy Ниска Температура Флукс-Cored Алуминиумска Жица за Заварување, Без Заварување Прав, Бакар-Алуминиум Заварување Род,2.0 mm/20pcs

Това е достапна
DEN 849.60
Количината на стоката:

★Семоќниот бакар-алуминиум флукс-cored заварување жица, секој со должина од 50cm. ★Бакар/алуминиум/железо/не ' рѓосувачки челик може да се заварени. ★Не лемење прав е потребно, добро флуидност. ★На остатоци по заварување е минимална или транспарентни и безбоен. ★Ниска точка на топење и брзо заварување брзина, која ја подобрува заварување ефикасност.Содржи 50% флукс содржина.Две спецификации : 1.6 mm/2.0 mm Suitable за различни сценарија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата