Ruisheng Силикони Цевки, 3мм ID x 5mm OD Висока Темп Храна Одделение Флексибилни Чисто Силиконски Вода Воздух Црева за Подготовка на Вино Пумпа Трансфер (25 FT), 3mmIDx5mmOD

Ruisheng Силикони Цевки, 3мм ID x 5mm OD Висока Темп Храна Одделение Флексибилни Чисто Силиконски Вода Воздух Црева за Подготовка

Това е достапна
DEN 280.08
Количината на стоката:

Висок квалитет на флексибилни чисто силиконски цевки соединение во согласност со ФДУ и 3А Санитарни Стандарди.Внатрешноста дијаметар(ID) : 3мм, надворешниот дијаметар(OD) : 5mm.Дебелината на цевка е 1mm.Должина : 25 ft.Висока температура силикони цевка можат да работат под -50°C до 200°C (-58°F до 392°F), како што се вари temps, врела жолт, топла вода, итн.Кристално јасно цевки обезбедува одлична отпорност на хемикалии, растворувачи, бази и киселини.Мазна внатрешна површина на лесен проток и лесен за чистење.BPA Free и нетоксичен.Силиконски цевки во Platinum излечи проѕирен е наменета за различни пумпа и трансфер на апликации вклучувајќи ги и фармацевтските, лабораториски, bioprocess производство и храна и пијалаци апликации.Силиконски цевки се користи за пумпи, филтри, AC и HVAC цевки, потрошувачка вентил конекции, филтри, водовод, наводнување капка по капка, навлажнувачи, бари и градини, пиво пиво, вино одлуки, ладење, стоматолошки, индустриски, медицински, хируршки, лабораториски апликации за пренесување на течност.Мазна внатрешна површина на лесен проток и лесен за чистење.Одговараат за повеќето од заеднички бодликава фитинзи и конектори.Отпорни на повеќето алкално, алкохол, и благи киселини и хемикалии. (Силни киселини и јаки бази ќе реагираат хемиски со храна одделение силиконски цевка.)Совет : Подобро да бидете сигурни дека секогаш да се мијат пред употреба.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата