Covercraft Обичај се Вклопуваат во Автомобил Покритие за Chevrolet Silverado 1500 - WeatherShield HP Серија Ткаенина, Taupe

Covercraft Обичај се Вклопуваат во Автомобил Покритие за Chevrolet Silverado 1500 - WeatherShield HP Серија Ткаенина, Taupe

Това е достапна
DEN 14760.00
Количината на стоката:

Специјални адитиви за енкапсулација формула за намалување на ткаенина УВ деградација.Силиконски полимери кои се користат во gre формула помогне да се создаде свилен мазна завршница тоа е дури и помалку абразивен од фланелен боксери.Им овозможува на секој топлина, влага или кондензација под поклопецот лесно да се избега.Има долниот раб еластична да се одржи на покрие тесни и е опремен со grommets за кабел за заклучување и дополнителни grommet дека може да биде инсталиран да се приспособат на вашите возила антена.Нарачана да прегратка секој контура на вашите специфични возило и повеќето од овие направи-да-мерка ги опфаќа имаат пораби во огледало џебови.Да се изгради оваа неверојатна ткаенина, трајни полиестер решение-обоена ткаенина е проткаена со Nextec мил партнер и пред завршувањето на хемиски потоа се применува, prepping тоа за енкапсулација процес.Nextec заштитен опрема тогаш важи слатка патентирана мешавина од силикон-базирани полимери на ткаенина.Енергија (топлина и притисок) се применува на полимери; работи од нив внатре во ткаенина и завиткување на поединецот исчезнат-отпорни влакна (види илустрација).Сите, но најмалите простори (или "микро дупки") се исполнети.Да се заврши процесот, специјално дизајнирани печки лек на полимери на цврста состојба, и ткаенина е подготвена да стане облека, опрема, и, во нашиот случај, возилото ги опфаќа!Не laminates или површински слој.Nextec е енкапсулација процес испорачува на сите временски услови заштита што треба, без да се жртвува breathability, пак способност или "мека боја допир".Weather Shield не е водоотпорен, но тоа ќе се фрли најмногу вода и помогне да се спречи прашина, нечистотија, птичји измет и дрво пса од донесувањето на површината на вашето возило.На дише својства на ткаенината се осигура дека било топлина, влага или кондензација под поклопецот може брзо да се избега.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата