Сојузничките Машина & Инженеринг 1C51A-.703 TiAlN Обложени C5 Карбид (P40) Оригинални Т-На Вежба Insert, Серија 1, 45/64 Дијаметар (Пакување од 2)

Сојузничките Машина & Инженеринг 1C51A-.703 TiAlN Обложени C5 Карбид (P40) Оригинални Т-На Вежба Insert, Серија 1, 45/64 Дијаметар

Това е достапна
DEN 2940.96
Количината на стоката:

Преку coolant оптимизира чип евакуација и алатка за подобрување на ефикасноста.Агол клип овозможува ефективна топлина дисперзија и зголемување на алатка за живот.Земјата назад локација обезбедува прецизно позиционирање.Авто-центрирање точка елиминира центар за дупчење.Ti AIN слој нуди исклучителна отпорност на абење и висока топлина способности.Оригиналниот T-А е одличен избор за генерална употреба.Дизајн овозможува брза пенетрација стапки кои произведуваат добра дупка големина и заврши.Стандард геометрија е комбинација на високо-ефикасни и стабилни сечење акција за да се минимизира потрошувачката на енергија.Се препорачува за употреба во повеќето челици, фрлија во песна, висока температура легури и алуминиумски легури.Прецизност, перформанси и продуктивност, се основни карактеристики на Сојузничките инструментално и нашата посветеност кон иновација во сите аспекти на дупка изработка на технологија значи дека ние постојано поставување на нови индустриски стандарди во производството, ефикасноста и алатка за живот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата