Chicque Сина Лажни Ноктите Сјајни Целосно Покривање Краток Плоштадот Лажни Ноктите Панк Партија Притиснете на Ноктите за Жени и Девојки 24Pcs

Chicque Сина Лажни Ноктите Сјајни Целосно Покривање Краток Плоштадот Лажни Ноктите Панк Партија Притиснете на Ноктите за Жени и Девојки

Това е достапна
DEN 1248.00
Количината на стоката:

Сина лажни нокти е направен од висок квалитет на еколошки материјали.Долготрајни и glossing доволно.Мода нокти содржи 12 различни големини ноктите, и може да се скрати на големина флексибилно.Лажни нокти, поставени се слободни со две композиции на ноктите лепак налепница и еден малку нокти датотека, лесно да се примени и задржете со ноктите налепница.Лепак на ноктите е шарм и соодветна доволно.Поврзуваа со фустан,кошула,вест ќе направи што повеќе атрактивни.Целосна покриваат ноктите совршен за матурска,партија,именување и сите други прилики. ❤Chicque потекнува во 2010 година.Ние се фокусира на дизајн и производство на лејди лажни нокти за 10 години. ❤Chicque е инспириран од храбрите,таписерии и независно од модерните жени."Секоја дама може да стане шик кралица"е Chicque корпоративна филозофија. ❤Chicque е добар во интегрирање на најновите тренд елементи на ноктите капак.Присутните лица, состаноци, матурска, итн,Chicque е лажни ноктите со различни облека, ќе имате повеќе посебни и око-фаќање ефект. ⭐Како да се користи лажни нокти : 1.Го изберат правото големина за вашите нокти 2.Употреба на нашите бесплатни нокти датотека за полски вашите нокти едноставно,чисто и суво вашите раце за подобро се вклопуваат. 3.Изберете соодветен двострано лепливи ленти и употреба на ножици да се отсечени несоодветни делови.Притиснете 1 компјутер двострано нокти налепници на задната страна на лажни нокти(или ви користат сопствени помине лепак). 4.Се изложуваат на гел и се држи вашиот лажни ноктите на тоа. 5.Датотеката и обликот на вашите нови нокти, ако е потребно. ⭐Совети за отстранување : 1.Стави вашите нокти во топла вода за 2 минути кој ќе се отстранат ноктите налепница полесно. 2.Не го отстраните нагло која може да остави некои жигот на нокти налепници на вашите нокти површината.Во тој случај,можете исто така да се исчисти остане нокти налепници со вода. ⭐Прашања кои имаат потреба од внимание : 1.Ве молиме чисти вашата смрт ноктите и кожата. 2.Користење на ноктите clippers да се намали вашите долги нокти. 3.Ве молиме обидете се да не се носат нашите лажни ноктите кога миење садови,машина за перење облека и други долгорочни работа во вода. 4.Ние само се обезбеди двострано помине stickters,не течен лепак (бидејќи не се обезбеди превоз и безбедносни причини).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата