Арм Проширувач Прилагодливи Притиснете Совршен Им Помогнам На Отпор Бендови ,Отстранлив Градите Проширувач

Арм Проширувач Прилагодливи Притиснете Совршен Им Помогнам На Отпор Бендови ,Отстранлив Градите Проширувач

Това е достапна
DEN 281.76
Количината на стоката:

Притиснете Бенд е направен од природен латекс цевка и висок интензитет најлон појас.За рачки, тие се направени со Не се лизга материјал.Имаме екстра ракави надвор отпорот цевки.никогаш не треба да се грижите за добивање на повредени или добиете шлаг На ракавите има ефект на намалување на оксидација на латекс цевка.Постојат 6 отстранлив отпор бендови за притиснете го поставите.Затоа, можете да одберете да ги користите 2,4,или 6 бендови да вежбаат според вашите потреби.Постојат многу вежби можете да го направите со Притиснете Помош Отпор Бендови.Како да се повлече до обука, притиснете обука, им помогнам на вежби, градите вежба и арм тренингот.Три вклучен отпор кабли и безбедност направи нејзината инсталација и отстранување може да биде завршен во рок од 30 секунди.Детали за производот : Производ Димензии : 34-90.55 inches Item Тежина : 1 pound Material : Висока густина и анти-кршење обвивка; увезени латекс тензија tube Product Карактеристики : Соодветна големина за да се носат : Како што е пренослив големина и без инсталација е потребно, можете да го тоа кога и каде сакате.Премиум материјал : Направен од природен латекс цевка, висок интензитет најлон појас и еколошки материјал се справува .Се размножуваат функции : Тоа може да се користи за Истегнување, Сплит/Балет, Танцот/Назад Наведнуваат Тренер, Стои наопаку, Гимнастика, Телесната тежина, Телото зграда, Мускулите Обука, и така натаму.Одличен избор за подарок : Како што е безбедноста материјал и дизајн, може да се користи и за мажите и .Така само се добие едно без грижи.Тоа ќе биде одличен подарок за вас и вашето семејство!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата