Chicque Црвено Притиснете на Ноктите Краток Плоштадот Лажни Ноктите Сјајни Љубов Лажни Нокти, за Жени и Девојчиња 24PCS

Chicque Црвено Притиснете на Ноктите Краток Плоштадот Лажни Ноктите Сјајни Љубов Лажни Нокти, за Жени и Девојчиња 24PCS

Това е достапна
DEN 732.00
Количината на стоката:

Краток лажни нокти е направена од еколошки акрилни материјали и исклучителна технологија.Сосема нов,со висок квалитет и безопасни за човечкото тело.Плоштад притиснете на ноктите содржи 12 различни големини ноктите и можете да ја најдете вашата големина лесно меѓу оваа 24 PCS лажни нокти во собата.Погоден за повеќето жени и девојки,идеален подарок за љубовник,и сестра,и посебно не себе си.Сјајни лажни нокти се слободни со две композиции на ноктите лепак налепници и еден малку нокти датотека, лесно да се примени и задржете со ноктите налепница,трае доволно и не штети на ноктите кога паста и откине.Црвено целосна покриваат ноктите е стилски,згодна.Слободни на оптоварување по носењето од хуманизирано дизајн.Облагородување на рацете повеќе привлечно и секси.Акрилик лажни ноктите е добар додатоци за костимот појавување,забава,свадба и selfie.Не ја пропуштајте оваа мода објектот ќе се направи што повеќе уникатен. ❤Chicque потекнува во 2010 година.Ние се фокусира на дизајн и производство на лејди лажни нокти за 10 години. ❤Chicque е инспириран од храбрите,таписерии и независно од модерните жени."Секоја дама може да стане шик кралица"е Chicque корпоративна филозофија. ❤Chicque е добар во интегрирање на најновите тренд елементи на ноктите капак.Присутните лица, состаноци, матурска, итн,Chicque е лажни ноктите со различни облека, ќе имате повеќе посебни и око-фаќање ефект. ⭐Како да се користи лажни нокти : 1.Го изберат правото големина за вашите нокти 2.Употреба на нашите бесплатни нокти датотека за полски вашите нокти едноставно,чисто и суво вашите раце за подобро се вклопуваат. 3.Изберете соодветен двострано лепливи ленти и употреба на ножици да се отсечени несоодветни делови.Притиснете 1 компјутер двострано нокти налепници на задната страна на лажни нокти(или ви користат сопствени помине лепак). 4.Се изложуваат на гел и се држи вашиот лажни ноктите на тоа. 5.Датотеката и обликот на вашите нови нокти, ако е потребно. ⭐Совети за отстранување : 1.Стави вашите нокти во топла вода за 2 минути кој ќе се отстранат ноктите налепница полесно. 2.Не го отстраните нагло која може да остави некои жигот на нокти налепници на вашите нокти површината.Во тој случај,можете исто така да се исчисти остане нокти налепници со вода. ⭐Прашања кои имаат потреба од внимание : 1.Ве молиме чисти вашата смрт ноктите и кожата. 2.Користење на ноктите clippers да се намали вашите долги нокти. 3.Ве молиме обидете се да не се носат нашите лажни ноктите кога миење садови,машина за перење облека и други долгорочни работа во вода. 4.Ние само се обезбеди двострано помине stickters,не течен лепак (бидејќи не се обезбеди превоз и безбедносни причини).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата