Osg Продолжување Допрете, М8-1.00, Полу-на Дното, Изменета на Дното, V (Пакување од 2)

Osg Продолжување Допрете, М8-1.00, Полу-на Дното, Изменета на Дното, V (Пакување од 2)

Това е достапна
DEN 11426.40
Количината на стоката:

Предмет : Тема Формирање Допрете.Месо Тело Кол. : 8.10 mm.Допрете Стил : Тема Формирање.Допрете Chamfer : Modified На Дното.Допрете Димензија Тип : Метрички.Продолжување Допрете ја Иконата Големина M8x1, Метрички Ред, Целокупната Должина 110.00 мм, Кобалт, V, Право Hand Zoro # : G0218598 Mfr # : 1635581258 Item : Тема Формирање Tap Shank Кол. : 8.10 mm Tap Стил : Тема Forming Tap Chamfer : Модифицирани Bottoming Tap Димензија Тип : Metric Tap Материјал : Висока Брзина Steel Tap Големина : M8 Overall Должина : 110.00 mm Thread на Ветер : Право Hand Number на Флејта : 0 Thread Должина : 31.80 mm Number на Парчиња : 1 Tap Крај : VList Број : 16355 Tap Тема Тип : Метрички Fine Pitch Дијаметар Лимит : D8 Tap Тема Големина : М8-1.00 Стандарди : DINSeries : 16355 Cutting Насока - Обработка : Право Hand65% Тема Вежба Големина : 9/32 in Thread Стандард : Метрички Fine Measurement Систем : Metric Thread Лимит : D8 Tap Тип : Forming Tap Должина Стандард : DINShank Должина : 75.00 mm Spiral на Ветер : Neutral Material Одделение - Обработка : 16355 Secondary Материјал Примена ISO Код : SPrimary Материјал Примена ISO Код : H, M, N, PSquare Големина : 6.00 mm Thread Големина : M8x1 Primary Материјал Примена : Алуминиум, Појачани Челик, Нерѓосувачки Челик, Steel75% Тема Вежба Големина : 9/32 in55% Тема Вежба Големина : 7.25 mm Coolant Фед : Не-Coolant Through Extended месо тело : Yes Thread Теренот : 1.00 mm Extended Вратот : Yes Tap месо тело Стандард : DINSecondary Материјал Примена : Никел, Титаниум.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата