Furhaven Ортопедски, Ладење Гел, и Мемориска Пена Пет Кревети за Мали, Средни и Големи Кучиња - Ергономски Контура Luxe Безделник Куче Кревет Душек и Повеќе

Furhaven Ортопедски, Ладење Гел, и Мемориска Пена Пет Кревети за Мали, Средни и Големи Кучиња - Ергономски Контура Luxe Безделник

Това е достапна
DEN 1559.76
Количината на стоката:

НАМЕНЕТА ЗА домашни МИЛЕНИЦИ : На степенеста contoured форма фактор промовира супериорен ергономски удобност и обезбедува оптимални ортопедски поддршка за кучиња и мачки; отворен душек дизајн, исто така, дава миленици многу простор за спиење во различни позиции.СПИЕЊЕ ПОВРШИНА : На спиење површината карактеристики quilted микро-сомот ткаенина која е пријател на noses и шепи за зголемена snuggling удобност.ЛЕСНО НА ЗГЛОБОВИТЕ : солидна, ортопедски пена е густи и дебели за максимална мансарда и здрав удобност; на contoured форма фактор обезбедува подобрена ортопедски поддршка за вратот, грбот, колковите и зглобовите да помогнат да се олесни непријатност и да се поттикне мирен сон.ДЕТАЛИ за ПРОИЗВОДОТ : Еспресо; Џамбо, 30" x 45" x 6" (2.5" Центар; 6" Рабови).ДОСТАПНИ ВАРИЈАНТИ : креветот доаѓа во Еспресо, Глина, Ѕвездени Сина и Сива; тоа е, исто така, се достапни во Мали, Средни, Големи, Џамбо, Џамбо Плус, и Гигант.ЛЕСНО НЕГА : отстранлив куче кревет покрие целосно е машина перат за ваша погодност; за повеќе специфични инструкции за перење, ве молиме обратете се до висат ознака и/или цвест етикета (ако е применливо).КЛИЕНТИТЕ УВЕРУВАЊЕ : производот доаѓа со 90 ден ограничен опфат против материјал дефекти и, исто така може да се квалификуваат за нашите 60-ден Грижете се-Бесплатна Програма; ограничувања се применуваат : купува од неовластен 3-партиски препродавачи може да не бидат опфатени со Furhaven.НЕ е ПОГОДЕН за домашни миленици со прекумерна teething или деструктивни џвакање однесување.Дајте му на вашиот најдобар пријател на удобност и ортопедски поддршка, тие треба со Furhaven Ортопедски Микро Сомот Ергономски Luxe Безделник Лулка Душек Контура Миленичиња Куче Кревет.Оваа ергономски дизајниран милениче кревет е contoured да лулка вашето домашно милениче тело и да се обезбеди терапевтски грбот и вратот поддршка.Luxe Безделник пет кревети функција густа, медицински-одделение пена што обезбедува мека, но сепак фирма поддршка за повеќе ресторативна ноќен одмор.Quilted, microvelvet спиење површината е лесно поместена за крајната "атмосфера" искуство.Чекор-на кревет дизајн е лесно достапен од страна на помали, постари или оневозможено домашни миленици.Отстранлив, перат поклопецот е произведен користејќи overlock безбедност крои за подолго траење издржливост.Ова домашно милениче кревет вклучува водоотпорен polycanvas база панел и е достапен во различни стилски боја опции да се вклопуваат со секој дом décor.Пена јадро е Certi PUR-НИ заверена и рака мие.Домашно милениче кревет поклопецот е zippered и може да биде машинско или рачно, измиени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата