AccuMed Вистински HEPA Прочистувач на Воздух за Дома (Голема Сала), H13 HEPA Филтер & Јаглероден Филтер за Воздух, Воздухот Purifiers за Спалната соба, го Елиминира Бактерии, Алерг

AccuMed Вистински HEPA Прочистувач на Воздух за Дома (Голема Сала), H13 HEPA Филтер & Јаглероден Филтер за Воздух, Воздухот Purifiers

Това е достапна
DEN 2399.76
Количината на стоката:

Филтер за Секој Простор - Моќен H13 вистински HEPA филтер доловува 99.9% загадувачи на воздухот како мали како 0.3 microns вклучувајќи грини, пет првут, полен и други видови на алергенси.Совршен прочистувач на воздух за спални соби, дневни соби, расадници и канцеларии до 1376sqft.Три-фаза Филтрација - На Accu Med прочистувач на воздухот е вклучен со вистински H13 HEPA филтер, е активиран јаглерод филтер за отстранување на несаканите мириси од готвење гасови, домашни миленици и цигари, како и пред-филтер за поголеми честички.Составен од три-фаза филтрација систем : Пред Филтер, активниот јаглен Филтер и H13 HEPA Филтер.Голема Покриеност - Кожата и го подобрува квалитетот на воздухот во собата до 1376sq ft во 60 минути (CADR 310) , 688sq ft во 30 минути, и 344sq ft во 15 минути.Во согласност со Државата Калифорнија Воздух Ресурси Одбор (ХИДРАТИ) тестирање, електрична безбедност и озонската барања, како и ETL и УЛ.Дишете Лесно, Ден или Ноќ - режим На успиеност функција овозможува континуирана филтрација на воздухот и тивки ноќи сон со ниво на бучава на 35d B (меки како шепот).Touch control panel-от за да ја прилагодите брзината (Здраво, Med, Низок), режим на спиење, како и показател кој ве известува кога филтерот треба да биде заменет. 49 d B на Највисоката поставка.Вклучува 1 единица H13 Вистински HEPA + активиран јаглерод заменливи филтер за воздух.Замена на филтрите достапен за купување ASIN [B091 KGVG6 N].ВАЖНО : да се Отстрани од пластични филтер пред употреба; Замени филтри најмалку на секои 6 месеци или еднаш на промена на филтер за статус се пали.САД се регистрирани Доживотна Гаранција УЛ & ETL Заверена ХИДРАТИ согласност.Животниот век на техничка поддршка од Accu Med Биотехнолошка.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата