Уринарниот Мозоци Торби, Ќеси,Дренажа,Urology,2000ML,Анти-Рефлукс - 1 КС, 20 EA

Уринарниот Мозоци Торби, Ќеси,Дренажа,Urology,2000ML,Анти-Рефлукс - 1 КС, 20 EA

Това е достапна
DEN 1176.00
Количината на стоката:

Само Medline мозоци торби имаат слајд допрете за лесно една рака дренажа.Сите мозоци кеси содржат needleless примерок порта достапни или со тап канила или луер заклучи шприц.Сите мозоци торби имаат засилен закачалка со вграден-во анти-kink мозоци цевка водич и прилагодливи чаршаф менгеме.Исцедете кеси доаѓаат со опција на анти-рефлукс уред.Анти-рефлукс кула обезбедува анти-рефлукс заштита без механички делови за да го попречуваат протокот.Анти-рефлукс уред има јасна еден начин mylar вентил за визуелизација на протокот на урина.Анти-рефлукс вентил размавта систем минимизира назад проток во дренажната цевка.Исцедете перници на располагање со метал се стега или slide-за допрете дренажа порта, во 2000 година, или 4000 ml.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата