Нови Lon0167 LJ12A3-4-Z/BX 4mm Индуктивен Сензор Switch Детектор DC6-36V(LJ12A3-4-Z/BX 4mm Induktiver Näherungsschalter-Detektor DC6-36 ν

Нови Lon0167 LJ12A3-4-Z/BX 4mm Индуктивен Сензор Switch Детектор DC6-36V(LJ12A3-4-Z/BX 4mm Induktiver Näherungsschalter-Detektor

Това е достапна
DEN 413.76
Количината на стоката:

Име на производ : Индуктивен Близина Прекинувач;Модел : LJ12 A3-4-Z/BX;теоретска настава : Индуктивен Тип на Сензор;Жица Тип : 3 Жица Тип.Вклучете Изглед Тип : Цилиндар Тип, Металик Школка;Излез Тип на : НЕ, Откривање на Далечина : 4mm.Напон : DC6-36 V;Тековната Излез : 300m A;Откривање на Објект : Железо.Вкупна Големина : 6.5 х 2cm / 2.5" x 0.79" (L*Макс.Г);Должина на Кабел : 1.5 М / 59";Надворешен Материјал : Пластика, Метал(Gesamtgröße : 6,5 х 2 см / 2,5 " x 0,79 '(L * Макс.Г); Kabellänge : 1,5 m / 59'; externes Материјал : Kunststoff, Metall.Net Тежина : 42g;Боја : Сребро на Ѕвонење, Drak Сина;Пакет Содржина : 1 x Индуктивен Близина Прекинувач(Nettogewicht : 42g; Farbe : Silberton, Drak Сина; Packungsinhalt : 1 x induktiver Näherungsschalter.LJ12 A3-4-Z/BX 4mm Индуктивен Сензор Switch Детектор DC6-36 VIt е компонента се широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и noncontact префрлување.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Сензорот за Близина го Switch се користи за тестирање на делови како што се големината и брзината може да се користи во фреквенцијата шалтери, фреквенцијата на пулсот генератор, течни ниво на контрола и обработка на процедурите за автоматско конвергенција.Опис на German LJ12 A3-4-Z / BX 4mm Induktiver Näherungsschalter-Detektor DC6-36 v Produktname : Induktiver Näherungsschalter; Modell : LJ12 A3-4-Z / BX; Theorie : Induktiver Сензор; Drahttyp : 3-Draht-Typ Schalterscheinungstyp : Zylindertyp, Metallgehäuse; Ausgangstyp : НЕ, Erfassungsabstand : 4 mm Versorgungsspannung : DC6-36 ν; Stromausgang : 300m A; Objekt erkennen : Eisen Gesamtgröße : 6,5 х 2 см / 2,5 " x 0,79 '(L * Макс.Г); Kabellänge : 1,5 m / 59'; externes Материјал : Kunststoff, Metall Nettogewicht : 42g; Farbe : Silberton, Drak Сина; Packungsinhalt : 1 x induktiver Näherungsschalter.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата