ZYM119 Мотор Модул Двојна Полна Мост Возачот L298P Електронска Компонента Одговара за Моторни Shield Р3 Индустриски Коло

ZYM119 Мотор Модул Двојна Полна Мост Возачот L298P Електронска Компонента Одговара за Моторни Shield Р3 Индустриски Коло

Това е достапна
DEN 1044.00
Количината на стоката:

Сигурен и погоден за широк спектар на употреба.Висока реализација ефикасност, едноставна за регулирање на работата.Производот Употреба : На L298 е целосна мост возачот дизајниран да се вози индуктивен товари, како што се смета,solenoids,DCs и stepper мотори.Моторни Контролор : L298 P,Возење 2 парчиња DC Мотори Или 1pc Stepper Мотор.Максимална Струја По Канал : 2 A или 4А-Максимум (користење на надворешни напојување).Функција : 1. На L298 е целосна мост возачот дизајниран да се вози индуктивен товари, како што се смета,solenoids,DCs и stepper motors2. Две DC мотори можат да бидат водени од коло одбор за контрола на брзината и насоката на секој мотор separately3. Усвоена на висок квалитет на електронски компоненти,и точноста на процесот,да се обезбеди за durability4. Модулот може да се измери на моторни тековната стапка на апсорпција на секој motor5. Усвојување на L298 P моторни контролер,се вози 2 парчиња DC мотори или 1pc stepper motor Specification : Предмет Тип : Module Working Напон : 5 V~12 VMotor Контролор : L298 P,Возење 2 парчиња DC Мотори Или 1pc Stepper Motor Maximum Тековната По Канал : 2 A или 4А-Максимум (користење на надворешни напојување)Тековна уреди со покажувач : 1.65 V/ASize : Прибл. 69 x 53mm / 2.7 x 2.1 in Package Листа : 1 x Модул.

Клучни карактеристики

Item Type:
ModuleWorking Voltage
Motor Controller:
L298P,Driving 2pcs DC Motors Or 1pc Stepper Motor
Maximum Current Per Channel:
2A or 4A Maximum (using external power supply)
Current Sensing:
1.65V/A
Size:
Approx. 69 x 53mm / 2.7 x 2.1in
Package List:
1 x Module :

Слични производи во категоријата